Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tehetek-e feljelentést egy...

Tehetek-e feljelentést egy szabálytalanul kanyarodó, elsőbbséget meg nem adó autós ellen, aki majdnem elütött?

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán, szegeden bicikliztem párommal, zöld fényjelzést kaptam az átkelőhelyen, körülnéztem, nem jött semmi és elindultam. Mikor majdnem elértem az úttest közepéig egy autó kb 50 Km/h-s sebességgel bekanyarodott arra az útra amin épp átkeltünk. A lélekjelenlétemnek köszönhető egyedül hogy nem történt baleset..
2017. okt. 28. 15:23
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Újra leírom: nem gurulhatsz át a zebrán. Ott sem,ahol a járdán szabad kerékpározni. A zebra kijelölt gyalogos átkelőhely. A kerékpárján ülő nem gyalogos.


Az út alkalmatlanságáról: A veszélyessége nem elfogadható (pl. nagy forgalom miatt). Akkor alkalmatlan, amikor fizikailag nem tudsz haladni rajta. Sáros, erősen nyomvályús és hasonlók. Az akármit mondhatok kevéske.

2017. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor alkalmatlan, amikor fizikailag nem tudsz haladni rajta. Sáros, erősen nyomvályús és hasonlók."


És ez hol van leírva a jogszabályban? Ameddig nincs explicit definiálva mit jelent az "alkalmatlan", addig én bármit rámondhatok. Pl. ha biztonságosabbnak érzem a járdát, akkor ez máris egy indok rá, a rendőrnek meg sok sikert kívánok, hogy bebizonyítsa az ellenkezőjét!

2017. nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
55%
"Nem alkalmatlan az úttest a kerékpározásra, ha azon nagy a forgalom és emiatt ott veszélyes közlekedni vagy az úttesten jelzőtábla, illetve szabály tiltja a kerékpárral való közlekedést, tehát ezekben az esetekben a járdán tilos a kerékpározás."
2017. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
55%

Rendőrség oldala:

[link]

2017. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

# 32


"addig én bármit rámondhatok"


Persze, rámondhatsz bármit, de ez senkit nem fog érdekelni.

Ha nem fizetsz, hanem perelsz a véleményedet hangoztatva, akkor a bírót nem fogod meggyőzni.

A KRESZ-ben úttest alkalmatlansága van írva, nem a forgalom mérete. Még ha ez nincs is így kifejtve, de van egy szokványos jogalkalmazási gyakorlat.


Ha én 6 utast szállítok az 5 személyes autómban, akkor a rendőrnek azt is rámondhatom, hogy a 7 kevesebb, mint az 5. Mert az nincs benne a KRESZ-ben, hogy a 7 több, mint az 5.

2017. nov. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

„És ez hol van leírva a jogszabályban?”


Valóban nincs leírva sehol. Igazad van. Meggyőztél.

Keresem a rendeletben a Trabant, Audi, Volvo, ülésfűtés, megszakító relé szavat. Sehol. Hiába keresem a beton, az aszfalt burkolat műszaki paramétereit. A sáris út hatása a fékútra sincs sehol benne.

2017. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!