Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebből az egyirányú utcából...

Ebből az egyirányú utcából hogy kanyarodok ki szabályosan balra egy többsávos út legszélső jobbra kanyarodó sávjába? Képpel

Figyelt kérdés

Tanuló vagyok még, bár a 32.órámnál járok, az oktatóm a képen látható szituba vitt bele. Soha nem vezettünk még arra, kicsit meg is ijedtem a helyzettől,amit természetesen el is rontottam. 4x vitt be egymás után erre a helyre, 100x megkérdeztem tőle hogy magyarázza el, de egyszer sem kaptam választ mert éppen rossz hangulatában volt. Holnap lesz a Forgalmim és gyanítom hogy ez az útvonal is benne lesz, csak kérdés hogy eddig miért nem gyakoroltuk. Bevallom az én tudásom hiányos, de mégis szeretnék választ kapni,mert eddig mindenki akit megkérdeztem...más megoldást mondott.


[link]


2017. jún. 8. 21:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
14%

Az 1-es tűnik jónak.


Kanyarodáskor a legközelebbi (bal) sávba kanyarodsz és rögtön kezdesz is átsorolni.

2017. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
41%

Az én oktatóm kifejezetten figyelt az ilyen helyzetekre, és türelmes el is magyarázta (szerencsére).

Ugye szabály szerint a belső sávba kell kanyarodnod, de mivel te a kanyar után jobbra akarsz menni, így megteheted azt, hogy

- Indexelsz balra, mint normál esetben, majd szabad jelzésre elindulsz;

- Amikor bent vagy a kereszteződés közepén, az indexet jobbra teszed ki, ezzel egyidejűleg jobbra tekintéssel ellenőrzöd hogy nem jön-e senki.

- Befordulsz a kanyarodósávba és folytatod a továbbhaladást.

20/f

2017. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
2017. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

"Ugye szabály szerint a belső sávba kell kanyarodnod"


Nincs ilyen szabály.

2017. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

"- Amikor bent vagy a kereszteződés közepén, az indexet jobbra teszed ki, ezzel egyidejűleg jobbra tekintéssel ellenőrzöd hogy nem jön-e senki."


Jó nagy barom volt az oktatód ha tényleg ilyent tanított.

A képen lévő kereszteződés lámpás, ott jobbra pislogni max. akkor kell ha szirénaszót hallasz.

2017. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
14%

"Ugye szabály szerint a belső sávba kell kanyarodnod"


Nincs ilyen szabály."


Ülj le fiam, egyes!

2017. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%
Megmutatod azt a szabályt, ha már egyeseket osztogatsz?
2017. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
az általad kérdezett szituban értelemszerűen az egyirányú utca bal oldaláról kanyarodnék balra, de nem a balrakanyarodó sávba, hanem a bal oldali egyenesen haladóba. Ugyanis jobbról védve vagyok lámpa által.
2017. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
21%

Parancsolj:

KRESZ:

"A 31. § (1) bekezdést erre az esetre úgy magától értetődő kiterjeszteni, hogy balra kanyar esetén belülről, jobbra kanyar esetén kívülről annyiadik sávba kell érkezni terelővonal hiányában, ahányadik kanyarodó sávból (azonos irány szerint) érkezik a bekanyarodó.".


KRESZ tankönyv:


"balra nagy ívben kell kanyarodni, azaz a bekanyarodás után is a menetirány szerinti jobb oldalon kell maradni. Többsávos úttestre kanyarodva általában a belső sávba kell érkeznie. ... Kivétel ez alól, ha útburkolati jelek vezetik át a kanyarodó forgalmat a keresztező út valamelyik sávjába, mert akkor azt kell követnie..."


Jó éjt!

2017. jún. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezen, és az ehhez hasonló forgalmi helyzetes kérdéseken rendszeresen összevesznek egyesek.


Olyan kereszteződésben, ahol egy forgalmi sávból kanyarodhatsz rá egy párhuzamos közlekedésre alkalmas útra, megválaszthatod melyik sávba érkezel. Természetesen a többi szabályt betartva: a menetirány dzerinti jobb oldalra érkezel, dzükség edetén az elsöbbséget megadod.

Ebben a kereszteződésben balra kanyarodva érkezhetsz a jobbra kanyarodó sávba, ha a következő keresztezödésben jobbra haladsz majd tovább. Sőt célszerű azonnal oda érkezni, mert sávváltásra nem biztos hogy lesz lehetöséged.

2017. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!