Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van szabályos és szabálytalan...

Van szabályos és szabálytalan kormányforgatás?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban látható 37.30-tól egy nagyon csúnya kormányforgatás. Nem trollkodni akarok, de ezt rossz nézni.

https://www.youtube.com/watch?v=7jPsHxDGEm0

Ez a gyerek amúgy is kicsit tökkelütött :D


2017. nov. 11. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Héé, Benit hagyjad, mert az ő videóin rengeteget szórakozok :D Nincs vele baj.

Amúgy nincs szabálytalan kormányforgatás, de vezetéstechnikailag ez nagyon rossz. A taták szoktak így vezetni, de beismerem, jómagam is csinálom néha, személyautón. A kormányt folyamatosan kell tekerni. Amúgy vedd figyelembe, hogy éppen tolat a csávó, és oda finom, lassú kormánymozdulatok kellenek, és lehet hogy így volt neki a legkényelmesebb.

2017. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Valóban, úgy helyes a megfogalmazás ahogyan te írod: vezetéstechnikailag rossz. Azt vettem észre, hogy nagyon messze ül a kormánytól, az ülés túlságosan hátra van tolva, ezért kényelmesen kinyújtott karokkal ennyire éri el a kormányt. De attól még csúnya és rossz ránézni :D Érdekes amúgy, Kótainál is láttam, hogy így csinálja. Előremenetben is.
2017. nov. 11. 19:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Amire te gondolsz: a kormányt alapvetően húzni szoktuk. A videóban pedig "tologatja" a kormányt. Ennek tolatásban nincs nagy szerepe, de vezetés közben komoly hátrány lehet, nem tudja olyan gyorsan elrántani a kormányt egy balesethelyzet esetén. Ezért nem alul fogjuk a kormányt, hanem 10 és 2 óránál vagy 9 és 3 óránál.
2017. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kamionnal tolat elég szűk helyen, itt semmi gond vele, hogy ha gyakran korrigál. Amint egy picit is rossz irányba mozdul a hátulja, egyből visszaveszi, mert utána már nem lenne helye a javításra, mint egy rövid személyautónál.

Én már vezettem olyan dömpert, aminek a hátsó kerekét kellett kormányozni, az olyan volt, mint rendes autóknál tolatni. Hát, nagyon észen kellett lenni, mert egyből bebicskázott, ha nem 100 %-os volt az irányba állítás. Ellentétben az első kerekes kormányzással, mert ott a kormányzott kerék nem annyira számít, a másik (többi) tengely úgyis megy utána.


Az viszont szerintem is fennáll, hogy az ülés meg kormány egymáshoz való viszonya nagyon rossz.

2017. nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szép összefoglaló, igazad van. Valahogy úgy is tanítják B kategóriánál, hogy az üléstávolságot úgy állítsd be, hogy a kormány tetejét is el kell érned enyhén behajlított karokkal. Sajnos ő előre fele is így közlekedik, túl távol ül a kormánytól és előre kellene dőlnie a jó technikához. De no offense :D
2017. nov. 11. 20:18
 6/14 A kérdező kommentje:
Négyeske, kamionsofőr vagyok, szóval ezt benézted. Itt pedig rajtad kívül senki sem ugat, hanem kulturáltan vitatkozik.
2017. nov. 11. 20:25
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Legyen úgy... De akkor irjal rá vagy kérdezd meg tőle . ..stb de ez miatt nem kell kérdéseket kiirogatni
2017. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8-aska, ez tudod a gyakorikerdesek.hu, itt az emberek ún. kérdéseket tesznek fel egymásnak nyilvánosan, ha érdekli őket valami. Ha ez nem tetszik, nem kell követni az oldalt és el lehet húzni kamionozni.
2017. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, vannak kormányfogások amik vészhelyzetben gyorsabb reakciót tesznek lehetővé. Ez ugye a 10-2 vagy a 9-3 és a keresztben áttett kézzel húzás.


Az emberek nagy része amúgy nem így csinálja főleg manapság a szervók korában, a tenyérrel kormányzás is nagy divat, meg kanyarban a kormány visszaengedés. Teljesen normális. Mindenkinek más a kényelmes. Vészhelyzetben persze nem túl jó, de ez van. Legtöbb hétköznapi úrvezetői elbambult embernek egyébként sincs megfelelő reakcióideje semmire, pont mindegy hogyan fogja a kormányt.

2017. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem menet közben pont jól fogja a kormányt. Általában 9 óránál fogja, az a legjobb. És itt nem feltétlenül érvényes az, hogy el kell érje a csuklójával a kormány tetejét, mivel ez egy kamion, nagyobb a kormánykerék, mint személyautókban, és nincs is a kormány függőleges helyzetben, mint a személyautóknál.
2017. nov. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!