Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan szokás jelezni valakine...

Hogyan szokás jelezni valakinek, ha ki van égve valamelyik féklámpája?

Figyelt kérdés
Pár hete vezetek még csak, de már a sokadik esettel találkoztam, hogy az előttem haladó autónak valamelyik féklámpája nem működött. Hogyan szokás ezt jelezni az illetőnek?
2017. nov. 14. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Melléállsz a pirosnál, lehúzod az ablakot, esetleg intesz is hozzá, aztán szóban közlöd, hogy mit láttál.
2017. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
10ből 9 tudatában van de szarik rá, ne fáraszd magad és másokat sem
2017. nov. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Esetleg villogtatsz neki párat, hátha észbe kap.
2017. nov. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
a féklámpa szerintem pont az, amiről az emberek többsége nem tudhat, lévén vagy csak akkor tudja az ember ellenőrizni, ha van egy segítsége, aki megnyomja a pedált, vagy esetleg ha van egy tükröződő felület, és épp észreveszi. szerintem az első a legegyértelműbb. a villogástól sok dologra nem fog rájönni, pláne a fentebb említett ok miatt, ha esetleg sejti h hátul van valami probléma, félreáll, kiszáll, és nem lát semmi problémát :D
2017. nov. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Aki akarja, egyedül is könnyen tudja ellenőrizni: ráraksz valamilyen kis súlyt a pedálra és már világít is (vagy nem, ha éppen kiégett).


Villogni fölösleges: csak azt fogja hinni, hogy hajtani akarod, mert feltartja a sort.


Egyedüli megoldás, hogy szóban mondod el neki.

2017. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy nem lehet egyértelműen, csak szóban. A legtöbb esetben megbánod, ha szólsz, olyan a reakció.
2017. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#2 igaza van

Fölösleges ezzel foglalkozni, egyből megkapod, hogy "beszóttá?" "fenyegecc he?"

Egyébként az enyém küld egy hibaüzenetet ha nem világít pontosan azért mert ez az egyetlen olyan lámpa amit magamtól csak segítséggel vagy visszaverődő felületről tudok ellenőrizni.

2017. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, és ezt Te tapasztaltad is a való életben vagy csak foteltudósként idejöttél az előítéleteiddel? Én érdekes módon 10-ből 9 esetben azt vettem észre, hogy a sofőrök kulturáltan is tudnak beszélgetni és ha megérteted velük a problémádat, akkor esetleg meg is köszönik vagy jelzik, hogy tudnak róla. Javaslom Neked is, hogy néha elegyedj szóba más emberekkel is, ne csak a fotelben ülve gyártsd az előítételeteket.
2017. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
És mi van azzal az 1 esettel? Mert statisztikát vagy aránypárokat én is tudok gyártani a fotelból. Jelenleg fekszem, úgyhogy ágytudós vagyok és kikérem magamnak, hogy foteltudósnak nevezz/nevezzen! Voltak kellemetlen tapasztalataim, noha nem teljesen ilyen stílusban, mégis közel volt hozzá... továbbá nehéz eldöntenem, hogy ez most tegezve vagy magázva? Neked, Te nagybetűkkel, mint a magázásban aztán mégis tegező szavak. Nem lesz ez így jó :(
2017. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pusztán arra próbáltam rávilágítani, hogy egyetlen rossz ember miatt nem kellene általánosítani és téveszméket gyártani.
2017. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!