Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos-e, ha úgy kanyarodok...

Szabályos-e, ha úgy kanyarodok balra, hogy a szemközti sávba átmegyek kikerülve pár autót?

Figyelt kérdés
Szemből nem jön senki, balra van egy utca, ahová be szeretnék fordulni, de előttem áll a kocsisor.
2017. nov. 21. 21:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, keresztezodesben elozni tilos, te marpedig pont ezt teszed.
2017. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Egyrészt taplóság (ami nem jogi fogalom), másrészt biztosan nincs meg az előzés öt feltétele.

Egy nyomon haladó járművel, sávon belül mehetnél előre csak.

2017. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
nem szabályos, de én is ezt csinálom, ha tehetem.
2017. nov. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Sokan csinálják reggelente, akkor mindenki siet.
2017. nov. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%

Nem szabályos, de nem is taplóság.

Viszont nagyon hasznos, ezért ha tehetem, alkalmazom.

2017. nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

5-ös! De, bunkó dolog.

Állsz mondjuk 20 helyen a sorban. Ezek között legyen mondjuk 6, aki szintén balra kanyarodna, de szabályosan.

Te föléjük helyezed magad. Ők talán nem sietnek?


Egyébként lakott helyen egyszerre csak egy jármű előzhető. Már itt bukik a sor kielőzése.

2017. nov. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Nem szabályos, kicsit bunkóság is, de végülis nagy dugóban elfogadható, de csak abban az esetben, ha nem okozol vele semmi gubancot. Legalább ennyivel kevesebb autó fog állni a dugóban.
2017. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%

#6

Ha az a 6 autós nem lenne beszari, akkor máris jelentősen csökkenne a sor.

Attól hogy ők birkák, nekem ne kelljen már birkának lennem.

2017. nov. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem “bàtorság”, hanem ész kérdése. Akinek van esze, az felméri, hogy ez egy kockázatos manőver és nem megy bele.


Ugyanis messze nem mindenki számít álló kocsisor mellett az ellenirányú sávban akár szabályosan (pl motoros), akár szabálytalanul (legyen mondjuk nyerges szerelvèny) érkező járművekre. Sőt, még a feltorlódott sávon belül sem számítanak mozgásra (pl kerékpáros jobbról szabályosan elhalad a sor mellett). És hogy ki lehet emiatt veszélyben? Pl a kereszteződésben a feltorlódott kocsisor takarásából érkező járművek, átkelni szándékozó gyalogosok, más, kevésbé “határozott” balra kanyarodók.

2017. nov. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nem, keresztezodesben elozni tilos, te marpedig pont ezt teszed."


Ez nem mindig igaz. Főútvonalon például szabályosan előzhetsz kereszteződésben.


Egyébként az eredeti kérdésben leírt manőver szabálytalan, ugyanakkor ha valaki ésszel csinálna és nem zavarja vele a többi közlekedőt, én nem ellenzem.

2017. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!