Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetés jár annak,...

Milyen büntetés jár annak, akinek nem működik a biztonsági öve és ugy közlekedik lakott területen kívül?

Figyelt kérdés
Egy karambol miatt nem működik a vezető ülés biztonsági öve. Minden kész , de erre még nem volt pénzünk csak a jövőhéten tudjuk kicseréltetni. El vehetik a forgalmi engedélyt vagy "csak" megbüntetnek x ezer forinttal?

2017. nov. 24. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagyok rendőrségi szakértő, de szerintem is-is.

Bár nem tudom, mi manapság a hivatalos útszéli retorika, forgalmi elvétel, vagy rendszámtábla levétel, esetleg mindkettő.

Alapvető kötelezően használandó biztonsági felszerelés a biztonsági öv. Ha az anyósülésnél nem lenne, az hagyján, mert hátraül, akit viszel, de sofőr nélkül nem megy az autó sem.

2017. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem működik? Az mit takar? Ha van öv és be is lehet kötni, akkor nem büntetnek.

De én nem a büntetéstől félnék, hanem a légzsáktól.

Ha egy balesetnél vagy koccanásnál kinyílik és nem feszít az öv, akkor nyaktörés lehet a vége.

2017. nov. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez olyan dolog, hogy az autó akkor nem alkalmas a forgalomban való részvételre, nem hinném, hogy ezt elnézik. Ha elkap a rendőr, nem nagyon kéne felhívni a figyelmét rá, hogy nem működik az öv, inkább fizess szótlanul, aztán menj tovább.
2017. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
Szereld ki és mondd meg, hogy javítás alatt van az öv. Azért fontos kiszerelni, mert elvileg ha nincs beépítve öv, akkor nem is vagy köteles használni.
2017. nov. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Egyáltalán hogyan jut eszébe bárkinek működőképes öv nélkül közlekedni? Brutál sérüléseket lehet szerezni, ha nem vagy becsatolva - a te jól felfogott erdeked lenne ezt megjavíttatni.
2017. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
De mindenféleképp csak az a forgatókönyv létezik, hogy balesetet szenvedsz újra, nyaktörést szenvedsz, vagy biztos, hogy megállítanak a rendőrök és szétkapnak? Olyan nincs, hogy egyszerűen csak odaérsz ahova elindultál?
2017. nov. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6-os

Na igen :D A pesszimisták kicsit másképp látják a világot.

2017. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

4/7

Tényleg? Nem úgy van hogy csak abba nem kötelező amelyikben gyárilag nincs?

Ha így lenne ahogy mondod már mindenki kiszerelte volna.

2017. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hetes: nem vagyok pesszimista, sőt, kifejezetten pozitív az életszemléletem és imádok élni. És pontosan ezért nem értem, hogy ha van egy olyan apró dolog, mint a biztonsági öv használata, ami adott esetben gyakorlatilag meghosszabbíthatja a (minőségi) életét valakinek, akkor miért nem használja azt illetve teszi mielőbb használhatóvá? Természetesen kicsi az esélye annak, hogy ilyen helyzet következzen be, de nem nulla.
2017. nov. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kajára kéne az a pár ezres, már ott lenne minden a hűtőben.
2017. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!