Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklivel előzni? (ki volt a...

Biciklivel előzni? (ki volt a hibás? )

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nemrég bicikliztem a főúton kényelmes 40km/h-s tempóval. Előttem ment egy traktor elég lassan. (kb.20-25km/h) Egy autó jött mögöttem és a traktor lehúzódott, elengedte és gondoltam még én is beleférek ebbe az előzésbe. Bele is fértem, nem azzal volt a gond. Csak mikor elkezdtem előzni a traktor majdnem rám húzta a kormányt. Itt ki volt most akkor a hibás? Nyílván el nem sodort volna, mert elég jó a reakció időm, így lehúzódtam volna, de "close call"-nak volt mondható.
2017. dec. 4. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Szerinted:

"KRESZ

34. § Előzés

(1) Előzni abban az esetben szabad, ha...

b) az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;.."

?

Nincs "lánc-előzés".

2017. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az autós megelőzte és én utána mentem bele az előzésbe
2017. dec. 4. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Holttér.

Kerékpárral, motor kerékpárral csak azt követően előzz, ha előtte megmutattad magad a fülkében ülőnek, aki körül a karosszéria jelentős részeket kitakar a látómezőből.

Nem valószínű, hogy szándékosan húzta rád a kormányt, egyszerűen csak vissza akart térni az úttestre, közben te meg végig a holttérben mozogtál, nem látott.

A ki a hibás kérdésre a válasz a részletekben rejlik, valószínűleg mind a ketten hibáztatok, az nem mentség, hogy a holttér miatt nem látott, de előzni sem úgy kell, hogy a lehúzódott traktort "megleped", és mellette egy méterrel akarsz elhajtani

2017. dec. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem akkor is te voltál a hibás, ha kivártad, hogy az előző autós visszatérjen a traktor elé. Ugyanis előzni úgy kell, hogy átmész a szembe sávba. Te azt írtad, hogy a traktoros majdnem rád húzta a kormányt, ebből gondolom hogy te nem mentél át a felezővonalon, különben hogyan húzta volna rád a kormányt?
2017. dec. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%
00:12 Gondolom nem véletlenül kellett lehúzódnia a traktornak, hogy elengedje az autót, hanem akkora darab volt, vagy olyasmit vitt/húzott, hogy bőven átlógott a felezővonalon.
2017. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!