Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen koccanásos balesetbe...

Egy ilyen koccanásos balesetben hogyan fizet a biztosító (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy 3 autó a követési távolság be nem tartása miatt egymásba szalad, mert az elsőnek hirtelen fékeznie kell. A középső autó elöl és hátul is összetörik. Az eleje az ő hibájából, a hátulja meg a mögötte haladóéból, valamint abból fakadóan, hogy a hátsó autó nekiment, az eleje még jobban összetörik. Egy ilyen esetben a középső autó kárát hogyan fogja megtéríteni a hátsó autó biztosítója?
2017. dec. 17. 00:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Értelmezd még! ;)
2017. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, ha balesetet okoztál, akkor örülj, ha egyáltalán valamit térít a biztosító és csitulj, ne filléreskedj!
2017. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%

Visszakérdezek: ha én meg tudok állni a hirtelen fékező autó mögött, DE! az utánam lévő meg rátol az előttem lévőre, akkor is én vagyok a hibás?!

Ezen az oldalon "fura" válaszok születnek...

2017. dec. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem, akkor nem te vagy a hibás.


Nem tudom, hogy miért nem lehet felfogni a fékezéssel megállás (legyen az satufék is) és a baleset következtében megállás (pl az előttem haladő elé kihajtott egy másik) között.

2017. dec. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%

13: akkor az utolsóba hibás. ilyen balesetben voltam már középen.

dena rendőr első kérdése az volt,hogy ki csattant először.

látom a követési távolságot nem mindenki érti.

csak fékezésre tudod tartani,ha szembe jön a kamion és neked tolja akkor mit tartasz?

2017. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hagyd, 15-ös, funkcionális analfabéták, egyszerűen nem értik, amit olvasnak.
2017. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, csak tegnap beszélgettem valakivel erről, aztán este a Hungária körúton pont láttam egy ilyen esetet, csak ott 4 autó ment egymásba.
2017. dec. 17. 22:45
 18/19 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerű, mindenki fizeti a másik kárát, egyedül az utolsó szívja meg, mert az övét nem fizet senki.


Tehát az első kárát a középső fizeti, a középsőét a harmadik, a harmadikét senki.

2017. dec. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%

Unokatestvérem már járt így. Csak ott tizenvalahányan mentek össze, ködben, lakott területen kívül.

Ott konkrétan az volt, hogy mindenki (biztosítója) fizette az előtte lévőnek a kárát, az utolsó meg megszívta.

Részleteket nem tudok, csak ennyit mondott.

2017. dec. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!