Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy irányú utcában egy sávos...

Atuci kérdése:

Egy irányú utcában egy sávos úton jobbról előztek, aminek következtében koccanásos balesetet szenvedtem. Felelősség terhel-e ilyenkor?

Figyelt kérdés
Irányjelzőt időben kitettem jobbra, lassítottam, és felhúzódtam az út közepéig, hogy be tudjak fordulni. A mögöttem jövő elmondása szerint azt hitte balra akarok fordulni a parkolóba. Rendőr szerint nem kellő alapossággal kanyarodtam. Mikor az irányjelzőt kitettem, nem láttam, hogy mögülem be fog vágni valaki, illetve járdára kellet felhajtanom, hogy az udvarra behajtsak, gyalogos forgalomra is kellett figyelnem.

2017. nov. 12. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Mi ez a marhaság ? Te haladsz elől indexelsz jobbra de a mögötted levő AZT HISZI balra kanyarodsz maid a zsaru szerint a te hibád mert nem voltál körültekintő ? Ezt járd végig ,fellebbezd meg és ne írj alá semmit , téged ne húzzanak a csapdába .
2017. nov. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem te hibáztál. A másik sofőr türelmetlen volt. Sokan ilyenek, nem képesek kivárni, amíg az előttük lévő bekanyarodik és elrántják a kormányt.

Ráadásul, ha jobbra indexeltél, akkor mégis miből gondolta, hogy balra kanyarodsz?? Ő volt figyelmetlen.

2017. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Ez egy igazi marha, aki mögötted jött és max arra számít, hogy az eljárásban majd nem tudod igazolni az index használatát és megússza részleges felelősségre vonással. Ilyenkor kellenek videófelvételek vagy tanúk.
2017. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen eseteknél fontos tényezök a távolságok, mint pl. az úttest szélessége, mert ha az párhuzamos közlejedésre alkalmas, akkor sávot váltva vágtál a mögötted haladó elé.

Az is kérdés, miért haladtál az út bal oldalán, ha jobbra szábdékoztál kanyarodni.

Nem azt állitom, hogy te vagy a felelőd a balesetért, de annak megállapítása a részletekben van, ha számodra nem elfogadható a döntés, kérdezz meg szakértőt, aki a részleteket ismerve tud állást foglalni.

2017. nov. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Én is úgy gondolom, hogy jobbra az út jobb oldaláról, kis ívben kell kanyarodni. Az általad leírtakból úgy látom, hogy nagy ívre volt szükséged, hogy be tudj fordulni az udvarra/parkolóba(?). Sajnos ez megtévesztő, amennyiben párhuzamos közlekedésre alkalmas az utca. Hiszen ezzel a másik sáv keresztezésével, gyakorlatilag szabálytalanul kívántál bekanyarodni (aláírom, esetleg indokoltan), nem kellő körültekintéssel, erre bizonyíték a koccanás. Nehéz eset lesz majd egy rendőrségi jegyzőkönyv ellenében védekezned, sok idő és pénz egy saját szakértő felkérése.

Illetve még egy észrevétel: "Mikor az irányjelzőt kitettem, nem láttam..." Fontos és örömteli, hogy sokakkal ellentétben legalább indexet is használtál. Ugyanakkor ebből nem derül ki, hogy az irányjelzés szándéka és a kanyarodás megkezdése között mennyi idő telt el, akár 2 másodperc alatt is sok minden történhetett mögötted, amit már nem vettél észre.

2017. nov. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenkinek valószínűleg igaza van, aki szerint fellebbezz és ne fogadj el semmit. Ha kijön a határozat és nem téged hoztak ki vétlennek akkor keress ügyvédet.


Egy dolgot gondolj végig, mit fogsz mondani amikor megkérdezik, hogy mit kerestél jobbra kanyarodáskor annyira az út bal oldalán, hogy egy sávos úton még befért melléd egy másik autó is... A másiknak is ez lesz az egyetlen kapaszkodója az index használata mellett.

2017. nov. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Leírtak alapján te az út baloldaláról, de legalábbis a közepéről akartál jobbra fordulni. Más esetben a másik autó nem tudott volna jobbról előzni téged.


Hol történt a baleset? Helyszínt látva lehetne többet mondani erről.

2017. nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem vágott a mögötte haladó elé, mivel pont az a fura, hogy a mögötte haladó jobbról ment neki, annak ellenére, hogy ő jobbra indexelt.

Ha ki akarta volna kerülni, akkor balról kellett volna, főleg, ha van két sávra való hely. Arra még lehetett volna mondani, hogy mivel jobbra indexelt, így ő balról ki akarta kerülni, de közben ő is húzódott balra. De pont ez a lényeg, hogy a mögötte lévő jobbról ment neki.

Szerintem egyértelműen a mögötte haladó hibázott.

2017. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Itt nem fog választ kapni a kérdésére a kérdező, mert a pontos tények nélkül csak találgatunk.

Jobbra akart fordulni, indecelt is, de az út bal oldalán haladt.

Azt írja egy sávos uton előzte jobbról a másik, de kérdés valoban egy sáv volt-e, nem kell azt utburkolati jellel jelölni, ha megvan az elegendő szélesség, párhuzamos közlekedésre alkalmasnak minősül az úttest, tehát jobbra index jelezhet sávvváltást, az úttest bal széléről meg tilos jobbra kanyarodni.

2017. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy sávos úton hiába akarnak jobbról előzni , aztán mi van a biztonságos követési távolsággal ami a beléd hajtó gépre vonatkozik ?
2017. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!