Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyorshajtásért a büntetést...

Gyorshajtásért a büntetést mikor küldik ki?

Figyelt kérdés
Páromat okt.23án lekapta egy trafi és nagyon nem egyértelmű, hogy mennyivel is lehet ott menni. Országút, közben egy 40es tábla indokolatlanul (másfél éve történt útépítés miatt de kintmaradt), de utánna becsatlakozó út (felüljáróról lejövő), 10méterrel késöbb a rendőrök, de utánnuk pedig 30méterre 60as tábla. 100-110el haladunk szóval ha ott 90el lehet menni, akkor még nem büntet, de a 40esnél nem is lassítottunk, szóval para van, ha büntetnek akkor mikor jön ki a papír?
2008. okt. 25. 08:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a becsatlakozó út és a sebességkorlátozó tábla között mért a rendőr, akkor ott az országútra amúgy érvényes 90 km/h a megengedett.

Azonban valószínű, hogy a fotó az nem a becsatlakozó út után készült, hanem a 40-es tábla hatálya alatt.

Az nem a te reszortod, hogy eldöntsd, az a tábla indokolt vagy sem. Ez a közútkezelő dolga, ha kinnhagyták akkor is érvényes az a tábla - sajnos.

Így jó eséllyel 40 helyett 110-zel mentetek, ez pedig 300e Ft-os csekk lesz az üzembentartónak, ha nem nevezitek meg a sofőrt. Ha megnevezitek, akkor a sofőrnek lesz 300e Ft-os csekk, plusz a sebességtúllépés miatt a szabálysértési eljárást is lefolytatják ellene (pontot kap és a jogsiját is bevonhatják), így nem javaslom megnevezni a sofőrt a rendőrségi felhívásra, az üzembentartó intézze el a sofőrrel (ha nem ő maga vezette), és fizessék ki csak a közig. bírságot.

2008. okt. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt egy ilyen, kb. 2 hónap után jött a csekk.
2008. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen mi is számolgattunk a dologgal, de 130ezres büntetést számol az internetes táblázat. Miért ne nevezzünk meg sofört? A párom apjáé, illetve a cégéé a kocsi...

Azon számolgattunk még, hogy ott a 40es táblánál épp takarásban van a kocsi, mert egy kisebb lejtő van ott...legalábbis a párom ezzel nyugtatja magát. De szerintem látszódhattunk, főleg mivel szerintem nem is fotó, hanem kamerás felvétel készült...

Olyasmiért nem lehet perelni/fellebbezni, hogy a tábla indokolatlanul van kint? Mivel 90ről 40re való lelassítás az eléggé veszélyes satuféket jelent, főleg a reggeli ködben... A másik, hogy szerintünk tilosban is parkolt a rendőr.

2008. okt. 25. 11:09
 4/19 anonim válasza:
68%
ha 90el is lehetett ott menni, de ti mentetek 110zel akkor is meg fog büntetni és jogosan, bár lehet szerencsétek. de ha meg kint volt a tábla, akkor kint van a tábla, és máshol is vannak 40es táblák ködtöl függetlenül. szerintem nem mindig olyan későn jön ki a papír, most még úgy egy hónapig izguljatok. én csak azt nem értem, ha 90nel lehet menni, ami amugy is sok, miért kell 110zel menni? miért ilyen a magyar mentalitás, hogy ha van egy x sebessghatár, akkor azt még nyugodtan lépjük át 10-20szal mert azért még úgyse büntetnek.
2008. okt. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én hatvanöt napra kaptam meg, 140 %-os sebesség túllépésért, 80 ezerbe fájt!

Reméljük, Nálatok nem lesz semmi:)

2008. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Az egyik haveromat is megbüntették gyorshajtásra... Náluk kb 1,5 hónap múlva jött a csekk. Az peig igaz, h ma már vieófelvételre rögzítik a gyorshajtókat.
2008. okt. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%

Általában 60 napon belül kijön az adatközlő lap, ha nem küldöd vissza akkor még 30000 Ft közigazgatási bírságot is kapsz.

Ne reménykedj abban, hogy 90-es szakaszon 110-ért nem büntetnek! Nulltolerancia van, a sebességmérő csalhat +/- 3 Km/h-t (ezt le is vonják), ezért 90-es szakaszon 94-től már bünti van!

2008. okt. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: 108tól van büntetés lakott területen kívül. De a 110 az a max, mert közben azt kerestük, hogy merre is kell lekanyarodnunk, szóval inkább olyan 100al haladhattunk, a trafi észrevételénél pedig fékeztünk, persze az már mindegy... A Kedvesem szerint 1 hét alatt kikültik a büntetést, ezértis kérdeztem meg, mert nemhinném, hogy ilyen hamar. Az apját is kb 2 hete büntették meg 30ezerre, és az 1 hét alatt kijött.
2008. okt. 26. 09:19
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát , már ne haragudj, de honnan veszed ezt a 108 km/h büntetési határt?

Sokan tévedésben vannak ugyanis, a közigazgatási bírságnak valóban van alsó limitje, de a közlekedési szabálysértésnek nincs! Ezért akár 96km/h -ás sebességnél is megbüntetnek ott, ahol 90-nel lehet menni.

Egyébként,ha megjönne a csekk a 300ezeres bírságról ,én megkeresnék egy jó közlekedési ügyvédet, mert hátha...

És egyetértek, azzal a válaszolóval, az hogy egy tábla indokolatlanul van kint, minden autóst mérhetetlenül vosszant, de sajnos saját hatáskörben felülbírálni a kresz szerint nem lehet..

2008. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Interneten van egy táblázat. Google -> gyorshajtási büntetés -> szinte mindegyik linken ugyanaz a táblázat van, pl. [link]
2008. okt. 27. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!