Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek az autópályán...

Szerintetek az autópályán vagy az autóúton történik több baleset?

Figyelt kérdés
Melyik a veszélyesebb?

2017. dec. 22. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Autópályán talán több a baleset, ahányszor végigmegyek a pályán, majdnem mindig van legalább egy kisebb baleset, ami miatt sokszor komoly dugó is kialakul. Aza a baj a pályával, hogyha történik valami, akkor az jó eséllyel durva baleset lesz, mert nagy a tempó.
2017. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest?

- úthossz

- áthaladó járművek száma

- csak úgy símán mint szám

MI a kérdés????

2017. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Miután autóútnak csúfolják a 2x1 sávos utakat is (pl M2), így valószinűleg ott.
2017. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sok ember az összes utat autóútnak hívja (autók mennek az úton). Kedves kérdező, lakott területen kívüli főútvonalra, vagy tényleg az autóútra gondol?
2017. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
#1: Csakhogy autópályából van összesen 5 darab az országban, autóútból meg tucatjával vannak és rengeteg helyen alárendelt útvonalak is keresztezik őket. Persze, hogy autópályán több balesetet látsz, mert 1/5 esélyed van rá, hogy azon a pályán ahol mész éppen baleset van. Egy autóútnál, amit egyéb utak is kereszteznek őszintén szólva nem tudom... Talán 1/500-ad vagy még annál is kisebb.
2017. dec. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

5-ös

Nem értem, hogy ezzel mit akartál mondani.

2017. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Épp most olvastam egy cikkben:


"Érdemes arról is beszélni, hogy a halálos közúti közlekedési balesetek legnagyobb hányada, 55 százaléka az EU tagállamok vidéki útjain, míg 37 százalékuk városi környezetben, 8 százalékuk pedig az autópályákon következett be 2016-ban. Az áldozatok legnagyobb hányada, 46 százaléka járműhasználó, míg 21 százalékuk gyalogos volt tavaly. Az ütközések során kevésbé védett motorkerékpárosok a halálos közúti közlekedési balesetek 14 százalékát, a kerékpárosok 8 százalékát, míg a segédmotorosok 4 százalékát tették ki."

2017. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#6: Azt állítottad, hogy az autópályán van a legtöbb a baleset, mert mindig belefutsz egybe. Én erre írtam a válaszomat: Nem az autópályán van a legtöbb baleset csak rosszul vontad le a következtetéseket..
2017. dec. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért érdekelt, mert autópályán kívül sokat utazok, főleg a 4-es főúton, most lesz az első autópályás vezetésem és tudni akartam mire számítsak. Mennyivel veszélyesebb, mint egy sima főút vagy autóút. Én úgy látom, de ez csak saját vélemény, hogy a kanyarok és az egy sáv miatt, veszélyesebb egy sima főút az előzések végett, míg a pályán mész egy aránylag egyenes úton, egyenletes tempóval, megtartod a követési távolságot és kész, a külső sávban simán elvagy, senki nem jön beléd szemből. Ha előznöd is kell, csak sávot váltasz. Nem?
2017. dec. 24. 10:04
 10/15 A kérdező kommentje:
A pálya pedig a tempó miatt veszélyesebb, ha ütközöl az nagyon súlyos lesz és nagyobb eséllyel lesz tömeges karambol. De aránylag kevesebb a baleset kockázata a pálya kialakítása miatt. Ha ilyen szempontból közelítjük meg, akkor ti hogy látjátok? Így van ez?
2017. dec. 24. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!