Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bevágnák autópályán mások...

Bevágnák autópályán mások elé? Vagy miért van ez?

Figyelt kérdés

Kezdő jogsis vagyok, úgy tanultam akkor lehet bemenni a másik elé előzésnél visszasorolni, ha meglátom a visszapillantó tükörben a kocsi elejét.


De megfigyeltem, hogy néha, a belső tükörben látok olyat, hogy bemegyek eléjük vissza a külsőbe, és "megrángatózik "a kocsi.

Most bevágnék eléjük és megijednek, fékeznek, és azért van ez, vagy a légáramlat is megdobálhatja a kocsit?


Azt furcsáltam, hogy se nem villogtak, se nem dudáltak, és nem mutogattak, utána leszorítani sem akartak...



2014. júl. 4. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha látod a tükörben az autó elejét, még nem feltétlenül van mögötted, és ha mögötted is van, nem biztos, hogy megfelelő távolságra. A leelőzött autót nem fogja megdobálni az általad keltett légáramlat, inkább próbálják kivédeni az ütközést ha ilyent látsz. No és nem feltétlenül akar mindenki bosszút állni, akit megijesztesz!

A villogás, dudálás, leszorítás nem a közlekedési kultúra része, még akkor se ha - a kérdésed alapján - már az autós iskolában tanítják!

2014. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha valaki nagyobb sebességnél besorol elém semmi baj nincsen, csak nyugodtan, viszont én is szoktam tekergetni a kormányt, hogy kilássak mögötte. Ha közel van hozzám a hátulja és akadályoz kicsit a kilátásban. Illetve ahhoz állítom a követési távolságot is, hogyha látom mi van előtte. Mert amúgy olyan követési távolságot szoktam tartani, hogyha hirtelen besatuz, ne menjek belé. Néhányszor már jól is jött, baleset elkerülést nyertem vele.
2014. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Személykocsiról van szó? Akkor nem a visszapillantó tükör a támpont, hanem a belső visszapillantó. Ez a legkisebb távolság, s a módszer inkább csak mankó. A sebességi viszonyok is számítanak. Jó döntés, ha 2 mp távolságot legalább tartasz magad mögött. Ez 130-nál kb. 70 méter.

Az általános gyakorlat nem ez, hanem majd' elsodorják a külsőben menő bal elejét.

Nem a tükröd maga rezeg?

2014. júl. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!