Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti becsatoljátok a biztonsági...

Ti becsatoljátok a biztonsági övet? Egyesek miért nem?

Figyelt kérdés

Mindig/általában/néha/soha?


Én enélkül nem is tudnék meglenni az autóban, de komolyan. Konkrétan nagyon rosszul érzem magam, ha nincs rajtam. A szüleim nagyon rá is szoktattak, hogy az mindig kell.

Egyszer autó balesetünk is volt, fejre álltunk a kocsival, és szerintem ez mentette meg az életünket, hogy mindannyian be voltunk kötve.


A buszon kicsit más a helyzet, ott nem érzem magam kényelmetlenül ha nem vagyok bekötve, de az utóbbi időben a biztonság kedvéért már ott is inkább becsatolom, ha van.


2017. dec. 28. 05:33
1 2 3 4
 1/31 A jó édes ***** válasza:
87%
Ingyen van bakker - még jó hogy. Különben is a francnak van kedve üvegszilánkokkal teli pofával meghalni.
2017. dec. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az az első az indítás után, már észre sem veszem, csak akkor amikor nem tudok egyből kiszállni :)
2017. dec. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Én is mindig használom, sofőrként, utasként, autóban, buszon, hullámvasúton, rövid utakon, hosszú utakon, mindig. Egyszerűen annyira egyértelmű az az apró mozdulat.
2017. dec. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
47%

Most biztos mindenkitől jól megkapom a magamét, de én szinte sosem. 23 éve vezetek, 99%-ban Budapesten autózom. Amikor évente egyszer-kétszer vidékre autózom, hosszabb távot, autópályán, olyankor bekötöm magam.

Igazából magamnak sem tudom megmagyarázni, hogy miért, de nagyon zavar az öv. Nem a vezetésben, hanem a komfort-érzetben, bár ez nem indok, tudom. Viszont az utasaimtól mindig elvárom, hogy bekössék magukat, mert a magam hülyeségéért vállalom a felelősséget, de máséért nem.

2017. dec. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
39%

Majd kapok, de ritkán. A kb. 2.2 millió kilométeremből másfél millát biztos öv nélkül tettem meg. Volt két balesetem - mindkettő öv nélkül - karcolásokkal megúsztam, szerencsém volt.


Kamionban nem szeretem, kényelmetlen egész nap odakötve lenni. Személyautóban inkább használom, mert mióta gyerekem van, ne a rossz példát lássa, amellett az új kocsim pl. folyamatosan dumál, nyaggat, ha nem kötöm be.

2017. dec. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

Ez jó...

... hülye hozzáállás.

"Viszont az utasaimtól mindig elvárom, hogy bekössék magukat, mert a magam hülyeségéért vállalom a felelősséget, de máséért nem."

Alapvetően támogatom a Darwin-i szelekciót.

De!

Sajnos nap mint nap látja az ember az eredményét ennek a hozzá állásnak.

Akik nem kötik be magukat nem feltétlenül fognak kirepülni a kocsiból. A legtöbb balesetnél a testre ható erő(k) miatt, a bekötetlen személy a kocsiszekrényen belül mozog és többszörösen irányt is változtat "repülés" a közben. Eközben a végtagjaival, fejével több súlyos, gyakran halálos sérülést okoz a vele együtt utazóknak.

Szóval szerinted rendben van az, hogy aki be van kötve az egy hülye miatt sérüljön vagy haljon meg? Mond? Kitört nyakkal hogyan akarod vállalni a felelősséget mások haláláért?

Ha rajtam múlna sokkal súlyosabban (nem pénzben) büntetném azt aki nem köti be magát. Akár sofőr, akár utas.

2017. dec. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Engem zavar ha nincs bekötve, sőt valahogy a vezetés sem megy annyira öv nélkül.
2017. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
39%

Én lakott területen belül szinte soha nem kötöm be magam. Sokat járok rövid távokon, nem fogom állandóan az övet ráncigálni, így is már tiszta zsíros szegény. Viszont ha kiérek a főútra, vagy lakott területen kivülre, akkor már felteszem, 90-100 körül már tényleg segíthet az öv.

Városban viszont nem sokat szerintem. Tudom, tudom, nagyon veszélyes, 30-nál is meg lehet halni, stb... Szerintem nem az öv ment meg. Kezdetek óta így járok, kis túlzással már várom, hogy mikor kap el a rendőr, hát még egyszer sem büntettek meg. Igaz, volt olyan, hogy kiszedtek igazoltatásra, és azelőtt tettem fel az övet.

Az utasaimat sem kötelezem hogy kössék be az övet, az ők dolguk.

2017. dec. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
41%

légzsákos autóban mindig bekötöm magam, szinte kivétel nélkül. légzsák nélküliben nem mindig.


nem helyes, tudom, nem kérek kioktatást, köszönöm.

2017. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

közúton mindig! túl sok a hülye, nem kockáztatok.

A kocsiban elég egy nem bekötött ember, ő agyonveri a többit is, hiába vannak azok bekötve.

Szerencsésebb esetben a bekötetlen renitens kirepül az ablakon előre csirkeláb szerűen hátrareccsentett térdekkel, vagy oldalra, bordákkal átszúrt tüdővel. Ha a kocsi még rá is borul az bónusz :)

Akit zavar az öv, az állítsa be rendesen a 3. pont magasságát, meg az üléspozíciót (nem fekszünk mert akkor a nyakunkat töri csak az öv felső gurtnija, az alsó meg a gerincünket).

Rendesen beállított ülés+öv nem lehet zavaró, max ha atlétában/félmeztelenül vezetsz és rárohad a válladra, csecsedre :D

Egy eset van, amikor nem feltétlenül kötöm be, ha parkolóban vagy udvaron belül odébb kell állni.

2017. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!