Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy mentőauto hasznalja a...

Ha egy mentőauto hasznalja a megkülönböztető jelzést autópályán, de hangjelzést nem, olyankor mi van?

Figyelt kérdés
2017. dec. 28. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem a kérdést.

Amúgy hivatalosan vonulásnak az számít, ha a fény és a hang együttesen használva van. Akkor nem szabad megelőzni, stb. A fényjelzés önmagában a káreset helyén használva ad védettséget, azaz bárhol állhatsz és a közlekedőknek fokozott óvatossággal kell megközelíteniük.


Amúgy vonuláskor, bár nem szabályos, le szokás venni a hangot, ha jól belátható, nem forgalmas útszakasz van, vagy éjszaka stb. Bár én annak vagyok a híve, hogy inkább anyázzanak, hogy felébresztettük, minthogy esemény történjen.


üdv egy tűzoltó

2017. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem ad hangjelzést, akkor csak a sebességkorlátot szegheti meg, más szabályokat nem.


Ha nincs rá szükség, akkor le szokták kapcsolni a szirénát, mert eléggé zavaró.

2017. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem, értem a kérdést. Megkülönböztető jelzés = fény- ÉS hangjelzés. Most akkor mit használ?


Egyébként mindegy, kérdezőkém, te megelőzheted. Neked szabad.

2017. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy értettem, hogy fényjelzést ad de hangjelzést nem. De most már megkaptam a választ, csak kíváncsi voltam, és amúgy sem száguldozok, sőt mindig lehúzódok hogy ne zavarjam a haladásukat.
2017. dec. 28. 18:18
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

#1: "Amúgy vonuláskor, bár nem szabályos, le szokás venni a hangot"


Te tűzoltó, olvasgathatnád a KRESZ-t! Remélem nem te vagy a sofőr!

2017. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
hát itt is rengetegszer leveszik a hangot a mentősök, hogy ne zavarjanak mást, pláne este és éjszaka...
2017. dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

ma 19:58


hát reméljük is, hogy majd ha ég a házad, akkor is a kresz tudás elvárása miatt késik hozzád akár a feljebb hozzászóló tűzoltó...

2017. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%
Miért mániád, kérdező, a mentősökkel való k@cs@gösködés?!
2017. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

Ne is törődj, tűzoltó kolléga, egyes birkák válaszaival!

Belém azért kötött a nagyokos, mert őszerinte nyugodtan ki lehet lépni a szirénázó mentőautó elé, meg behajtani a kereszteződésbe," mer a lámpán ződ van."

2017. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
reméljük csak trollkodik, mert ennyire nem lehet kretén valaki...
2017. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!