Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 6 hónap felfüggesztett fogház....

6 hónap felfüggesztett fogház. Elegendő büntetés ez egy lakott területen 100 km/órával száguldó, halált okozó sofőrnek?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon olcsón mérik ebben az országban az emberi életet büntetésileg is, meg anyagilag is. Persze Tomi vagy mások ezt máshogy is láthatják. Itt van a sztori.


[link]


2018. jan. 7. 08:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%

"Utóbbinak legfontosabb állítása elég egyértelműen fogalmazva kimondta: ha a megengedett 50 km/órás sebességgel halad a Suzuki, elkerülhető lett volna a baleset."


13m/sec a kettő között a különbség + a fékútban 20 méter. Nem tenném rá a nyakam, hogy ha 50-nel érkezik Tomi akkor nem fordul elé az öreg szerencsétlenül és nem ugyanez a vége.

Elítélem a gyorshajtás, főleg az ilyen mértékű gyorshajtást ennek ellenére nagyon hatásvadász a cikk.

2018. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Mégis mi lett volna reális büntetés erre?


én is 6-12 hónapot adtam volna neki, jogosítvány bevonással. bár a felfüggesztett részét kicsit túlzásnak érzem, de valószínűleg jó volt az ügyvédje.

Amit nem írnak az valószínűleg 5-10 évre szóló törlesztőrészlet amit még ajándékba kapott

2018. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
70%
Túl enyhe a büntetés,egyértelmű hogy olyan mértékű sebességtúllépés történt amire a robogós nem készülhetett fel.1-2 év letöltendő büntetés megérdemelt volna,én kétlem azt hogy ebben az esetben a felelősség megoszlana ha úgy történt ahogyan leírják.A baleset egyértelmű oka a gyorshajtás volt.
2018. jan. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
80%
És igen ez a büntetőper,utána még majd jön egy kártérítési per is ahol a hozzátartozókat több milliós kártérítés is megillet majd a családtag elvesztéséért,és akár havi életjáradék is a kiesett jövedelem pótlására.
2018. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
11%

"egyértelmű hogy olyan mértékű sebességtúllépés történt amire a robogós nem készülhetett fel"


Ez saját gondolat vagy csak mantrázzuk amit olvasunk? :)

2018. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit jobban kinyitja a srác a pénzcsapot és még ennyit sem kap. Esetlegesen másik bíró még fel is menti. Nem ez lenne az első ilyen Magyarországon.

A 2év letöltendő amit előttem írnak meg egyszerű baromság. Senki nem fog két év letöltendő börtönbüntetést kapni mert nem adták meg neki az elsőbbséget. Amennyiben a srác 55el megy és fékezés nélkül áthajt az öregem, még a bíróságig sem jut el az ügy. Ez egy sima gyorshajtás, tragikus véggel.

2018. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
70%
1-2 év fogházra gondoltam nem börtönre.Óriási a különbség!Egy ember meghalt gyorshajtás miatt.
2018. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

"Ez egy sima gyorshajtás, tragikus véggel"


gratulálok... sima gyorshajtás. tudod milyen a sima gyorshajtás? amibe nem hal meg senki...

2018. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Alex Fly ***** válasza:
67%
A büntetés nagyjából reális. Amivel nem értek egyetb hogy két év múlva ismét volán mögé ülhet és veszélyeztetheti a többi közlekedőt.
2018. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%

Dugig vannak a börtönök, a bíróságnak ki van adva, milyen ítéleteket hozhat.

Bizonyos országokban ez emberölés, nem szándékos ugye, pl az USA-ban érdemes megnézni, hogy jutalmazzák...kapna vagy 20 évet is.

2018. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!