Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor milyen jogaim vannak...

Ilyenkor milyen jogaim vannak vagy mégis mit kéne mondanom?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy új lakást. Azonban az utca olyan keskeny, hogy éppen elfér egymás mellett két autó ha az egyik fél ráhajt a járdára.

Ráadásul a lakás évekig lakatlan volt ezért a szomszédok rászoktak arra, hogy az én kerítésem elé állnak.

Ha ez nem volna elég.. az utcában 1 oldalon van járda(az én oldalamon), és ugye azt is elfoglalják.


Elindultak a felújítási munkálatok és ehhez ugye az is hozzátartozik, hogy csináltatok egy új kerítést.

Illetve a saját telkembe csinálok egy beugrót, hogy amikor csak jövök-megyek, akkor ne kelljen beparkolnom hanem kényelmesen megtudjak állni és az autóm mellett nyugodtan menjen a közlekedés.


Na de itt jön a lényeg: Ahogy megépül az új kerítésem és rendbe hozatom a járdát, én nem nézném jó szemmel, hogy az én kerítésem elé állnak a járdára, amit én csináltatok meg!

Nem is akarom azt, hogy a gyerekek más autóját kerülgessék.. azért van a járda, hogy azon menjenek.

Illetve egy elég nagy kocsi beállót(kaput), tervezek. Aminek nem örülnék ha oda állnának.


Jogosan fogok szólni, hogy hamarosan mindenki a saját portája elé álljon és oldja meg ahogy akarja?


Először normálisan akarok kezdeni és nem vitázni.



#parkolás #utca #közterület #keskeny #járda #magánterület #szétveri #a járdát #elfoglaja #a helyet
2018. jan. 21. 18:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2018. jan. 22. 11:00
 12/13 anonim ***** válasza:

Közterületen nem korlátozhatod a parkolást, bárki megállhat a házad előtt, ha azt szabályosan teszi. Járdára csak akkor állhatsz, ha ennek feltételei teljesülnek. Ez független attól, hogy ki újítja fel a járdát. Kapubeállóba csak az állhat, akinek megengeded, de ott sem állhatsz a járdára.


(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha

a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,

b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,

c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és

d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.

2018. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem fogok senkit sem korlátozni, mivel a járda közvetlen a kapum előtt van.

A járda és a másik oldali házak között meg csak egy keskeny út van, amin csak akkor fér el két autó egymás mellett ha valaki rámegy a járdára.


Ergo az én kerítésem előtt nem állhat senki. :)

A beugrót meg direkt úgy terveztem, hogy én se menjek rá a járdára, amit használni is szeretnénk. :)

2018. jan. 23. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!