Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem fejlesztik jobban a...

Miért nem fejlesztik jobban a közúti biztonságot?

Figyelt kérdés
Rengeteg baleset van az utakon. A mai új autók persze azért biztonságosabbak mert van légzsák meg mindenféle érzékelők, önfékezés stb... De például amikor teljesen összetörik egy kocsi miért nem vezetik be például a bukócsövet. Az autóversenyzésbe bevált mert pl 200-al neki megy a falnak a verssenyző és sokszor kiszáll sértetlenül ezen kívül van bennük 4-6 pontos biztonsági öv. A személy autókba mi van? Semmi. Pl miért nem vezetik be a bukó csöver rengeteg életet mentene és nem kéne az embert kivágni a kocsiból és nem nyomná össze. Tudom sok pénz... de sok hüly*ségre költik az emberek a pénzt. Vmint sok olyan baleset van ahol őz megy ki az autók elé. Azokhoz az utszakaszokhoz miért nem húznak fel például kerítést h a vad ne tudojon az útra menni. Na meg ugye ha sok bar*m odafigyelne és nem száguldozna. A közuti biztonságról kevesen beszélnek pedig kéne. Miért nem foglalkoznak vele többet?
2018. febr. 15. 12:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aránytalanul több költséggel járna.

Ha megnézed mennyi autó közlekedik, és ebből mennyi a súlyos baleset, nem lenne érdemes MINDEN autóba mindenféle extra biztonsági rendszert beletenni rengeteg felárért.


Én 20 éves swifttel járok. Az 5 év alatt, mióta megvan, 65ezer km-t tettem meg vele. Itt vagyok, élek... És nem, nem szeretném, ha 7-8 litert enne 100-on, csak mert cipeli a bukócsövet.


Amúgy meg a 3 pontos övet sem kötik be sokan, akkor mi értelme lenne az 5 pontosnak?

2018. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

mert nincs rá igény.

amíg sokan azzal vitatkoznak miért kötelező a biztonsági öv, meg motoron a bukósisak.....

2018. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen járhatna tankkal mindenki és lehetne három méteres betonfal a kihalt orszàgutak mindkét oldalán, csak épp enni nem lenne miből.
2018. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

Az lenne a minimum, hogy bukósisakban, meg protektoros védőfelszerelésben utazzunk, mint a motorosok. Meg vastag páncélos, bukócsöves autókban...

Na hagyjuk már...

2018. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Na lássátok mondtam h mindenki leszarja. Akkor haljon meg mindenki az utakon. Persze könnyen beszél mindenki mert még nem történt meg vele ez. De akkor bízzunk csak a szerencsében de az kevés. Aki meg nem köti be még a rendes biztonsági övet sem az meg így járt megérdemli. De szerintem nem írtam bonyolult dolgokat amivel kicsit biztonságosabbá lehetne tenni...
2018. febr. 15. 13:47
 6/26 A kérdező kommentje:
Az első kommentelő írta h swiftel jár. Na a swift egy életbiztosítás. 40-el nekimész valaminek aztán ketté is törik..
2018. febr. 15. 13:49
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Pont ezért írtam, hogy 5 éve megyek vele, sokat ráadásul, és nem mentem még neki a falnak. Meg másnak sem. Nem sérültem meg vezetés közben, és nem is haltam meg.

Akkor miről beszélünk???

2018. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én bukósisakban szoktam aludni is. Mivan ha rámszakad a plafon, vagy földrengés lesz, ilyesmi. A biztonság az első.
2018. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%
Kisebb esélyem van autóbalesetben meghalni, mint lezuhanni repülőgéppel. Tilcccsák be a repülőket! :-)
2018. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

" pl 200-al neki megy a falnak a verssenyző és sokszor kiszáll sértetlenül "


Biztos, hogy nem száll ki sértetlenül. A túlságosan nagy gyorsulást (lassulást) nem bírja ki az emberi szervezet. Leszakadnak a belső szervek és belső vérzésben meghal az illető. Ezen sajnos semmit nem segít a bukócső.

2018. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!