Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehetséges, hogy egyik napról...

Lehetséges, hogy egyik napról a másikra kialakult egy nagy lyuk az úton?

Figyelt kérdés
Egy másik városba heti egyszer járok, és ott, az egyik utcában ma bele mentem egy hatalmas úthibába, amit eddig nem is vettem észre. Elég nagy, kb. 60-70 centi átmérőjű, 15 centi mély lyuk. Egész idáig nem is vettem észre így tegnap elég váratlanul ért a megszokott úton. Lehetséges, hogy a hideg, fagy és hó pár nap alatt ekkora lyukat csinál a töredezett, öreg aszfalton? Vagy csak én vagyok annyira szerencsés, hogy egyirányú utcában eddig még sohasem sikerült beletalálnom a kocsival?

2018. febr. 18. 21:12
 1/4 A jó édes ***** válasza:
Ha az alap szar volt, akkor lehetséges, hogy átázik és egész egyszerűen elfolyik az aszfalt alóli réteg, onnan meg már egyenes út vezet ahhoz, hogy a burkolat feltöredezik és szétmállik. Választásokra szoktak ilyen díszaszfaltozást csinálni az önkormányzatok, amik strukturálisan teljesen hibásak - olcsón kijönnek, de a valódi élettartamuk igazából pár év. Igazából nem is utak, mert a vízelvezetés, alapozás, padkázás többnyire hiányzik.
2018. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van, hogy egész autót elnyeli egy hirtelen megnyíló lyuk az aszfaltban. Esővíz kimossa az alapját, de az aszfalt még bírja a kocsik súlyát egy ideig. Előbb-utóbb túl nagy lesz a lyuk és átszakad.
2018. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel kanizsai vagyok ezt tudom példának felhozni..

Hetekig nem foglalkoztak vele hogy egy forgalmas útvonalon a központ irányába jobb oldali sáv közepén egy vascső ált ki az aszfaltból. Gondolom egy régi tábla, vagy valami csatorna maradéka, konkrétan elmállott 3-4 centi aszfalt és az autók a felfele néző csövet kerülgették ami 2-3 centit kinézett az útból. Múlt héten kapott egy réteget, ma reggel megint kerülgettem a csövet.

Tesco bejárat íves jobbkanyarral indul a parkoló felé, hónapokig ott volt egy 10-15 centis lyuk, szintén múlthéten eltűnt majd ma reggel heves fékezés közepén megtaláltam.

És van még ilyen sok...nagyon sok. Ahova felfelfestették a híres SOTP (stop) feliratot Tesco felől a stop-shop felé tartó kereszteződésben ha jobbra kíván valaki kanyarodni akkor kb 1 hete kénytelen megkerülni egy 10-15 centi mély méter széles gödröt, ami pár napja csak egy apró lyuk volt. Bár ha rákerestek a festői műre, nyári képen is látszik már hogy nincs rendben az út.

2018. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2018. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!