Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A tegnapi vihar közben kialaku...

A tegnapi vihar közben kialakult katasztrofális állapotok kapcsán kérdezem, mi a véleményük a közlekedési vállalatok, a katasztrófavédelem és azok munkájáról, akiknek ilyenkor az a feladatuk, hogy minél zökkenőmentesebben megoldják a helyzetet?

Figyelt kérdés

A híradásokban jó hete figyelmeztettek heves viharokról, mégis annak megérkezte után hamarosan teljes káosz alakult ki.

Nem lehetett volna jobban felkészülni? Behívni az összes lehetséges mentesítő létszámot, készenlétbe helyezni szivattyúkat, szállító eszközöket,pl. a vasutak mellett minden mentesítő eszközt készenlétbe helyezni?

A feleségemnek negyed hatkor kellett volna megérkezni a fárasztó forró munkanap után, ehelyett felsővezeték szakadás miatt rostokolt a vonaton, a Nyugati és Zugló között.

Nem tudott leszállni a vonatról a vágányok között mert a lépcső olyan magas volt, végül valaki segített neki nagy nehezen és elesés nélkül sikerült a földet érés, este 7 körül. De nem ment a metró és egy csomó busz sem, közlekedési káosz volt.

Aki nem számíthat segítségre, idősek, betegek, terhes nők, nem kellett volna a katasztrófavédelemnek legalább a környékre odamenni, hogy segíthessenek, valahogy az ott rekedt embereken, legalább, a vonatról lejutni?

Felsővezeték szakadás egy évben akár 100-szor is van, rutin feladat az ilyen helyzet, mit tesz a Máv, a katasztrófavédelem, és a nagyságos politikusok? Mindent megtesznek. Én azt látom, hogy totál szervezetlen minden, és nem állnak a helyzet magaslatán. Uff


2015. júl. 9. 07:48
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
50%
Látom, fogalmad sincs arról, hogy hogyan is müködik az ilyen!!!!!
2015. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
80%

Áruld már el, miért gondolod, hogy a katasztrófavédelem első dolga az legyen kb., hogy a feleségedet mentse a vonatról? Pont körülbelül az az utolsó, ami érdekes, sokkal nagyobb problémát jelentenek pl. a kidőlt fák meg leszakadt vezetékek.

Attól meg, hogy vohar van, az embereknek haza kell menniük pl. munkahelyről, csak meglepő módon ilyen időben sokkal problémásabb vezetni, így bedugul a város. Tudnám tényleg, hogy miért csinálnak az emberek ekkora világfájdalmat egy viharból.

2015. júl. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
65%

#4:

Azzal az asszonnyal nem marad el semmi olyasmi, amelyiknek segíteni kell lemászni a vonatról, inkább a vacsora miatt aggódhat a kérdező! :D

2015. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
A pár évvel ezelőtti márciusi hóhelyzet óta nem volt nagy eltolás. Akkor én húztam ki a hókotrót pl az árokból kezdésként etc. Nyilván nem állítják végig a buszokat az összes vasútvonal mellé, hogy hátha éppen ott áll meg a vonat. Másfél óra késést ilyen időben nem nagyon lehet számon kérni. De személyes sértettséged csak elvakít, és nem értesz ezekhez a dolgokhoz.
2015. júl. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
63%
A feleségem táskájában mindig volt némi szőlőcukor, egy müzli szelet, és egy kis zacskós üdítő, ismerve a MÁV-os állapotokat. Ha lerohadt a vonat a nyílt pályán (és ehhez vihar se kellett, baleset miatt is állhattak), akkor elővett egy könyvet vagy újságot és olvasott, lazított.
2015. júl. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
82%

Te, nejed miért nem készült a viharra, ha figyelmeztettek? Vehetett volna ki szabit, elindulhatott volna haza előtte, vagy megvárhatta volna, amíg elvonul, vagy mehetett volna busszal, aminek nincs felsővezetéke...


Idősek, betegek, terhes nők stb. ugyanígy. Nem csak a tűzoltóknak szólt ám a figyelmeztetés, hanem a lakosságnak is, hogy legyen esze.


Amúgy egy ember halt meg a viharban, az is a saját pincéjében a zárlattól, és a rossz szigetelésről nem a katasztrófavédelem tehet. Szóval nem értem, mi bajod.

2015. júl. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:

Már előre tudtam, hogy ilyesmi válaszok fognak érkezni.

Ez egy f.kázó lap.

Szerintem, egy fárasztó munka után, joggal elvárhatja az utas, a sok befizetett adó, a méregdrága jegy és az emberiesség jegyében, hogy legyen arra apparátus, amely egy veszteglő vonatról legalább néhány órán belül kimenekítse az utasokat.

Miért kell minimum halálesetnek történni hozzá?


Miért kell az embernek mindig saját magának megoldani a vészhelyzeteket?

Szerintem szervezéssel meg lehetne oldani az ilyen helyzeteket, egy erre kiképzett, ilyenkor bevetendő csapattal.

Miért nem utazhat valaki, ha muszáj neki, a biztonságosnak hitt vonaton, vihar előtt, ha terhes, öreg, vagy gyerek? Ha teszem azt, mégsem vitt magával semmit, ki törődik vele? (ha szerencséje van, talán segítenek?)

Rosszmájú válaszoló! Miért veszed természetesnek azt, hogy magának kell segíteni magán? Nekem egyszerűen az volt a gondom, hogy nem tudtam segíteni, odamenni lementeni a feleségem a vonatról, és másokat is lementeni, segíteni.

Ezek szerint simán átlépnél egy fekvő emberen is. Na, hát én már nem egyszer segítettem ilyenen, stabil oldalfekvésbe helyeztem, lélegeztettem, mentőt hívtam, nem érdekelt, hogy beteg, részeg, vagy narkós.

Ha valaki kötözködik, gondolom azt vallod, jobb kimaradni......

Ne irigyeld, hogy családom van, és kikérem magamnak, hogy amiatt aggódtam hogy kimarad a kufirc. Az ilyen beteg gondolkodású embernek nem lesz családja, vagy ha igen, akkor előre sajnálom.

Szedd össze magad apukám és próbálj ember maradni.

Nagyon elkeserít, hogy sokan ezt veszik természetesnek, amin én kiakadtam.

Hiszen Európában élünk, nem a Balkánon, vagy az őserdőben, bár lehet, hogy ott több emberiesség mutatkozik.

Nem lekicsinyelve azok munkáját, akik tegnap erejüket megfeszítve segítettek, akadályt hárítottak, DE: szerintem

sok embert hagytak magukra, akik a munkából siettek volna haza. Nagyon sok település van, ahová csak vonattal lehet eljutni, és a még csendesebb időszakban felszálló miért ne szállt volna fel a vonatra?

2015. júl. 9. 09:00
 8/57 A kérdező kommentje:

Van-e kedve valakinek a rossz klíma, bezárt ajtók-ablakok miatt kialakult punnyadt levegőben olvasgatni órákig, ismervén a MÁV-ot? Baromi drága a jegy, autóval utazni olcsóbb, ha tele van és összeadják a pénzt.

Joggal el lehetne várni valami szolgáltatást, akár a sínek között odacsámpázik valaki egy kislétrával, hogy azon le tudjanak mászni az utasok?

Na, de oda sem jut a MÁV-szaki, mert a nagy bozóttól nem tud. Parlagfű és libatop, bogáncs keveréke, fej magasságban.

Persze, a birka népnek ez megfelelő, szót se érdemel!


Csak élni bele abba a nyavalyás életbe, lesz ami lesz alapon!

2015. júl. 9. 09:08
 9/57 anonim ***** válasza:
67%

Egy 2 milliós városban megpróbálják a sürgős katasztrófa helyzetben a sürgősségi sorrendet kialakítani - persze erre percek vannak. Valószínű, hogy ha valaki ül a vonaton, buszon, vár a váróteremben, az nem olyan vészhelyzet, mintha áramütés veszély van leszakadt vezeték, beázás miatt.

"Több mint 3500 esetben intézkedtek a katasztrófavédők a vihar miatt, ebből több mint 2000 esetben Budapesten"

[link]

2015. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

Hozzáértésem? Bla-bla-bla. Itt mindenki akkora nagy szaki!

Szerintem külön felkészült csapatok kellenek az úton és közterületen az akadály elhárítására, a veszélyhelyzetek megszüntetésére, a pótlásra, és építésre. Nagy teljesítményű gépek szükségszerű bevetésével.

Az emelt létszám biztosítása veszélyhelyzet esetén.

Emberek, tömeg menekítése, segítése adott szakaszokon.

Mindenre adott szakemberek, akik szükség esetén egymást

is segítik.

Ehelyett nagyon egyoldalú, rohannak a mentők és a tűzoltók, ahol a legnagyobb a baj.

Sajnos az a problémám, hogy a kisebb dolgokból is kialakulhat nagyobb is, és csak akkor lépnek, amikor már lehet, hogy késő.

És aki ezt veszi természetesnek, szerintem rosszul gondolkodik.

Ezért vagyunk szerintem ott, mi magyarok, ahol vagyunk.(Sajnos valószínűleg ott is maradunk)

2015. júl. 9. 09:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!