Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

[link]


És a szavazás "állásáról"?


Ebben a helyzetben az autó vezetője:


...végül is helyesen járt el 29% (2298)


...kicsivel lehetett volna ügyesebb, de nagy bajt nem csinált 47% (3757)


...igazi mazsola volt, minden létező szabályt megszegve 23% (1856)


Összesen: 7911



2018. febr. 26. 14:34
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

"Hihetetlen mennyi unatkozó rosszindulatú ember van Magyarországon."

Így ahogy mondod, baromira ráérnek feltartani a mentőt és még meg is magyarázzák.

Ismétlem magam:

Ha érted megy, akkor is így fogsz hozzáállni vagy ekkor már a mentő lesz a hibás, hogy milyen "tetű" lassú?

2018. febr. 27. 20:05
 22/26 anonim ***** válasza:
4%

Te meg sem hallgatod a másikat, csak egyből kikiáltod rosszindulatúnak azt, aki szerint a személyautós minden tőle telhetőt megtett? Szerinted akkor kettőnk közül ki a rosszindulatú? Én még ki is számoltam, hogy ez a hű de elítélendő akció kb. 5 másodperces késést ha okozott a mentősnek. Azt a kommentemet miért nem olvastad vagy szándékosan ignorálod, amit nem tudsz betámadni?


Ha hozzám jött volna a mentő, én köszönöm szépen tudtam volna várni akár fél perccel többet is, nem múlik rajta semmi. Azért mert a KRESZ kimondja, hogy elsőbbséget kell adni a kék lámpásoknak még nem jelenti azt, hogy bizonytalan helyzetbe kell kényszerítsd magad, neadj' isten balesetet okozz. Nem tudom emlékszel-e arra az esetre, amikor a furgonos későn vette észre a tűzoltóautót, de mindenáron meg akarta neki az elsőbbséget és az lett belőle, hogy szépen összementek, mert abban a helyzetben ez egy rossz döntés volt a furgonos részéről.


Én sajnos azt látom, hogy te birka módjára mész a többség véleménye után (ez létező pszichológiai jelenség, úgy hívják, hogy "nyájhatás").

2018. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Beviz Elek ***** válasza:
76%

Ahogy említetted, már rég észre vehette volna a mentőt és rég félrehúzódhatott volna a gördülékeny kikerülés érdekében.


Vannak akik nem nézik a tükröket és akkor kezdenek pánikszerűen gondolkodni mikor meglátják a szirénázó autót a seggükben és vannak akik időben észreveszik, könnyedén megoldják a helyzetet.

2018. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
4%
Ha nem tűnt volna fel erről megy a vita... A videón látható autós lehúzódott, amennyire ő tudott. Az egyetlen akik meg sem próbáltak lehúzódni azok a szembejövők voltak, bár igazából tök mindegy, mert ha mindkét oldalon lehúzódnak akkor sem biztos, hogy egy havas, csúszós úton a mentősnek be kellett volna vállalnia a centizést közöttük nagy sebességgel.
2018. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Beviz Elek ***** válasza:
80%

#24

Te miről beszélsz? Én nem arról beszélek hogy meglátod a seggedben a mentőt és tovább haladva jobbra tartasz (hozzáteszem sok hely volt a hó széléig), hanem arról hogy mire odaér a mentő te már rég megcsináltad neki a helyet.


Amint látható ezen az úton elfért 3 autó. Ha a fehér autós úgy áll félre mint a szembejövő csak korábban hogy álljon mire a mentő odaér, akkor nem a szembejövőre kell várni. Az már csak egy extra, ha a másik is félreáll és nyugodtan haladhat a mentős.


Azt se felejtsétek el, hogy szemből érkezve ezt nehéz felmérni. Ha látom hogy a másik a hó szélén van a mentős meg középen, akkor persze hogy félreállsz, de amíg "versenyeznek" nem tudod hogy mi történik pontosan, csak azt hogy haladnak feléd rendesen

2018. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Az utakon elfér 3 autó ha a padkához húzódnak. De itt eléggé rajta van a hó az egyik szélen. Hó nélkül sem rongyolok a patkára hanem ehhez megfelelő mértékre lassulok.

Ugyanebben a helyzetben kiraktam volna az indexet, hogy lássa a mentős igyekszem elengedni, nem akarom feltartani semmiképp. Itt szerintem hibázott a Nissan. és lelassulok annyira, hogy könnyen megelőzzön és persze ráhúzódók a hófalra totál. Ezt ez az autós nem tette meg. Az viszont, hogy nem ment fel a hóra szerintem jogos, szóval talán a 2. választ jelölném.

2018. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!