Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Közvélemény-kutatás! Ti...

Közvélemény-kutatás! Ti hogyan viszonyultok az új Alstom Metropolis metrókhoz?

Figyelt kérdés

Sok ember véleményére kíváncsi vagyok!

Szeretitek? Ha igen, miért, ha nem, miért? Szerintetek mik a jó illetve rossz tulajdonságai? Jobban megérte volna pl orosz metrókat vásárolni?

Metrónál dolgozók véleményére is kíváncsi vagyok!



#metró #Alstom #M4 #Alstom Metropolis
2013. júl. 16. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szeretem. Nekem sokakkal ellentétben az üléseivel sincs bajom. Ha normálisan ülsz rajta kényelmes. Plusz pont, hogy vannak kiszabbott helyek, és nem egy pad van a fal mellett. Bár sokan tökre leszarják, hogy éppen két párna közt ülnek.


Az ajtónál lévő kapaszkodó is tök oké szerintem. Hiába, az orosz metrónál is mindenki ott állt, csak nem volt ennyire feltűnő, mert nem egy oszlopot fogtak, meg középen volt "tánctér" is.


Most három Alstomra az ülések fölötti rudakra gumi kapaszkodókat lógattak fel (olyat mint a Combinon van). Így mégjobb, de eddig sem volt gáz a helyzet (168 cm magas vagyok).


Ami nem tetszik, hogy a budapesti utasok erre is rákönyörögték a "Kérem vigyázzanakot". Amit itt is leszarnak, és csak azért jó nekik, hogy van, hogy tudják, hogy mikor kell futni az egyébként 2-2,5 percenként járó metróra.

2013. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A régi rothadó kocsiknál bármi jobb, ez pedig fényévekkel.
2013. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, szeretem, mert sokkal komfortosabb, mint a régi ütött-vert szovjet szerelvények. A középen lévő kapaszkodó oszlop kissé furcsa, de egyébként nincs velük semmi probléma szerintem.
2013. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a közvélemény kutat ás.

De a metrókocsik meg jók.

2013. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ami tetszett hogy sokkal csendesebb, simán lehetett rajta beszélni, nem kell üvölteni mint a régieknél. De összességében meg tökmindegy, utazni régi is újon is lehet.
2013. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szeretem, hogy külön van az ülés. A "sima" metron mindig rámültek kb... Legjobb, hogy fehér és ezért nem olyan nyomasztó, amikor megy az alagútban. Nah meg halkabb sokkal :)
2013. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon bejön, egyrészt ugye pár éve újították fel a kettes vonalon a megállókat meg kb mindent azon elég gányúl néztek ki a régi orosz kocsik, amiknek már 70%-a rohadó félben volt. Meg ha azt vesszük sokkal igényesebbek az újak, valamivel nagyobbnak tűnik az utastér, világosabb tisztább, sokkal halkabb lehet rajta normálisan beszélgetni, az ülések kényelmesek legalább is nekem nincs vele problémám. Egyedűl a lógó kapaszkodókat hiányolom a két ajtó közti részről igaz hogy ottvan a rúd meg nem olyan forgalmas a kettes metró mint a hármas mert én régen mindkettőt hazsnáltam felváltva. és ha mondjuk a kettesen tömegnyomor van akkor mindenki a rúdba kapaszkodna szinte ami szintén zavaró lenne. Meg magasan is vannak az ülés feletti kapaszkodók felszerelve egy alacsonyabb emberke mint például én aki nem akar leülni de kapaszkodni sem tud az mitcsinál.

Annyiból tetszik még hogy minden kocsiba szabadon lehet mászkálni és csuklósan van megoldva az átjárás nem ilyen ajtón keresztül amit nem is lehet használni Ez így jó mert ha látom hogy hátul van hely vagy éppen az első kocsiba szállok fel és mondjuk a következő megállónál úgy is hátrébb kell mennem hogy kijuthassak akkor menetközbe hátra sétálok ezzel is időt megspórolva szerintem jó ez, szép is igényesebb, és nincs az a büdös gépzsír szaga mint a réginek.

2013. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerettem a régi szovjet szerelvényeket is, de el kell ismerni, az Alstom sokkal kényelmesebb, komfortosabb, esztétikusabb, egyszóval: korunkbeli.
2013. júl. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!