Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy erősebb hátsókerekes...

Egy erősebb hátsókerekes autónál normális ha esős időben "csúszkál"?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek van egy régebbi BMW-je, ez a dupla körlámpás, 4 literes benzinmotorral.(állítólag 280 lóerő körül van)

Szép autó, szép hanggal, tegnap utasként mentem vele, és ugye vizes volt az út mindenhol.

Élesebb kanyarokba tempósan ment be, de nem jelentősen túllépve az ott megengedett sebességet.

Viszont az autó hátulja szinte mindig sodródott ki, néha csikorgott is a gumi.Hol csak épphogy bemozdult, de volt,hogy szó szerint lapjával ment.

Egy idő után szóltam neki,hogy nem kell minden kanyarban keresztbe menni, ő meg mondta,hogy ezt nem direkt csinálja, egyszerűen megy az autó ilyen sebességnél.Ő pedig nem fogja 30-40-el bevenni ezeket a kanyarokat.

Lámpánál is volt,hogy majdnem becsúsztunk a kereszteződésbe, pedig műszakilag nagyon ott van a kocsi, jó gumik is voltak rajta, stb...belsőre felülmúl sok fiatalabb alsóbb kategóriás autót még ma is, de számomra ez félelmetes, és abszurd,hogy ennyire önálló az autó...mondjuk szokták mondani,hogy az ilyen kocsihoz kell tényleg sofőr, és ebben nem elég a gázt meg a féket nyomni,de tartósan ez kinek jó?!Vagy itt inkább a sofőr hibája ha ennyire nem akar egyenesen menni a kocsi?


2018. márc. 17. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:

ezt még a zsigulival is megtapasztalhattuk..ha üres a csomitartó, slick gumija van, akkor teljes a siker.


pláne ilyen erős autónál. talán a vizet jobban elnyelő újabb fajta minőségi téligumival nem driftelne...pláne úgy, hogy nem az ő akarata érvényesül...


szóval egy erősebb autónál ez simán előfordul(hat) sofőr kérdése..

2018. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ő pedig nem fogja 30-40-el bevenni ezeket a kanyarokat. "

A rendőröket meg a bíróságot meg nem fogja ez érdekelni (vagy inkább nagyon is!) ha letarol egy buszmegállónyi embert.


Út és látási viszonyok!!!

2018. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2-esnél a pont!
2018. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen. A nagy forgatónyomaték valóban érdekes dolgokra képes. Ha van kipörgésgátló, az sokban segíthet.
2018. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom valami fiatal srácról van szó. Nekem is van ilyen ismerősöm, neki fosdízel négyesgolfja van az is úgy megy mint egy barom, direkt csinálják mert milyen qrvamenő. Egyszer benézik, akkor már nem lesz az.
2018. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van. Egy: hazudik a cimborád, mint a vízfolyás, azért vezet így, mert menőnek tartja magát. Kettő: annyira rosszul vezet, hogy képtelen az úton tartani egy autót.


Én a helyedben nem ülnék egy barom mellé többet. A saját életével játszhat, az enyémmel nem - sem szándékosan jópofaságból, sem tehetségtelensége okán.

2018. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

E34-es 540i? Az még egy elég beteg autó volt, tényleg észnél kell lenni benne :D

De kétséged se legyen afellől, hogy az ismerősöd nem direkt csinálta, jó eséllyel szándékosan csinálta a csúszkálást, nem véletlenül van egy ilyen dögerős autója.

2018. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"nem véletlenül van egy ilyen dögerős autója"


Láttam én már karón varjút.

2018. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
Nem normális jelenség, ha így csúszkál. A leggyakoribb oka a nem megfelelő sebesség vagy a kocsi vezetésére alkalmatlan sofőr.
2018. márc. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem normális jelenség. Minimális vezetéstechnikai tudással már elkerülhető. Kanyarban, főleg csúszós úton nem adunk gázt, így megőrizve a tapadást. Az ismerősöd kiaknázta a relatív gyorshajtás fogalmát.
2018. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!