Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi engedélyemet bevonták...

Forgalmi engedélyemet bevonták, mennyi az esély hogy visszakapom?

Figyelt kérdés
2 hete jártam egy másik városban üzleti ügy miatt , és egy rendőr bevonta a forgalmi engedélyemet , mert úgy látta levan ültetve az autó(?). A kocsi teljesen gyári állapotú nincs tuningolva. Nagyon meglepődtem próbáltam tiltakozni de elvette. Egy útvonal engedélyi papirt kaptam (asszem) , amivel hazajohettem. Felkerestem a városomban egy ismerős hadnagy rendőrt , aki felvette a kapcsolatot velük és annyit sikerült kihozni hogy pénteken lesz meghallgatás az adott város rendőrségén. Volt már valakinel ilyesmiben élménye, tapasztalata? Érdekelne mire számíthatok vissza adják vagy mi várható? Azt tudom hogy kpm vizsgán lehetetlen átmenni szinte . Felháborító hogy semmi szabályszegés ellenére elvette a forgalmimat a rendőr. Ráadásul autót kell kölcsönöznöm, a munkám végett.

2018. márc. 21. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért lehetetlen átmenni a vizsgán?
2018. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom nagyon buktatós , ha a fényezés sérült vagy az ülés kicsit szakadt már nem megy át .
2018. márc. 21. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem foglalkoznak a fényezéssel, azbugyanis nem közlekedés-biztonsági kérdés.

A szakadt ülés is csak akkor érdekes, ha a légzsák szakadt ki.

Az elképzelhető, hogy az autó műszaki állapota annyira rossz, hogy nem engedik át, de akkor a műszaki vizsgán is megbukhat.

Azt nézik meg, hogy történtek-e átalakítások az autón, illetve megfelel-e a szabályoknak.

Az sem kizárt, hogy vizsga nélkül vissza adják a forgalmit, ha bizonyitottnak találják, hogy nincs átalakítva az autó, biztonságos... de akkor miért "ül"?

2018. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Majd eldől. Fogalmam sincs miért vették el . Arra hivatkozott a rend őre hogy levan ültetve a kocsi . Majd kiderül pénteken :)
2018. márc. 21. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana elolvasni a papírokat első körben, amiket kaptál.

Ha az autó rendben van, akkor elviszed KPM vizsgára, átmegy és kész. Ha nagyon keménykedni akarsz, akkor perelhetsz, hogy térítsék meg a károdat (autóbérlés amíg a tiédet nem tudod használni, műszaki díja stb stb)

2018. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem hiányzik a pereskedés benyelem a kárt , csak kapjam vissza a papírokat. Hát majd pénteken kiderül , ha más nem akkor kpm vizsga lesz bár engem riogatnak ezzel hogy ott nem sok autó megy át .
2018. márc. 21. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyanús ez a történet. Linkelhettél volna az autóról egy profilból készült fotót, hogy kinek mi jön le a hasmagasságot látva.
2018. márc. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!