Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi a sebesség minimum...

Mennyi a sebesség minimum autópályán?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 17. 18:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%
Én is meg tudom erősíteni, hogy nincs minimum. Ettől függetlenül 85 valós km/h-től nem érdemes kevesebbel haladni, mert ennyivel haladnak a kamionok, akik nem előzhetnek, és akkor szó szerint le leszel tolva a pályáról.
2018. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%

És ha éppen torlódás van ,akkor is vereted a 60-at?


Szóval nincs minimum seb. meghatározva.Csak a gumiszabály ,hogy indokolatlanul nem mehetsz túl lassan .

2018. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%
Minimum sebesség külön nincs meghatározva, de indokolatlanul lassan haladás tilos, illetve olyan jármű, ami nem képes sík úton 60-at menni, nem hajthat fel.
2018. ápr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
54%

A minimális sebesség


"Autópályán, autóúton a minimális sebesség ha a látási és az útviszonyok lehetővé teszik: 60 km/óra. Ez azt jelenti, hogy aki a jogszabályból adódóan vagy a saját erejéből nem képes ilyen sebességgel haladni, annak tilos az autópályán, autóúton közlekedni. Pl: elromlott járművet vontatva (40 km/ó) a legelső lehetséges helyen, el kell hagyni ezeket az utakat! "

KRESZ-ből lett kimásolva.

2018. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
55%

Hazugság.


Itt ea teljes kresz:

[link]


Nincs benne ilyen. Rá lehet keresni.

2018. ápr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
89%

Ezen kívül vegyük észre az alábbi ellentmondást a fent említett bekezdésben:


"Pl: elromlott járművet vontatva (40 km/ó) a legelső lehetséges helyen, el kell hagyni ezeket az utakat!"


Tehát a szerző (akárki legyen is), először azt állítja, a minimális megengedett sebesség 60 km/h, majd mégis megengedi, hogy lassabban haladjunk. Jó, jó, csak egy keveset, de akkor is. Ez nonszensz, ilyen jogszabályban nem fordul elő.


Nem tudom, honnan másoltad ezt ki, de ez valami béna kresz-értelmezésnek kresz-magyarázatnak tűnik. Nem a hatályos jogszabály hivatalos szövege. Márpedig innentől kezdve teljesen feleslegesw idézgetni.


A kresz egyértelmű:


37. § (1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától kezdődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon más jármű közlekedése tilos.


Minden egyéb hazugság, mellébeszélés, félremagyarázás, rosszhiszeműség vagy ostobaság.

2018. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%
Nincs minimum, csak maximum van. Én például 100-nál többel soha nem mentem pedig, pedig 20 éve van jogosítványom és naponta vezetek. Talán ezért úsztam meg néhány életveszélyes helyzetet, amit a száguldozó állatok idéztek elő. Sokkal jobbak lennének a baleseti statisztikák, ha legalább 10 százalékkal csökkentenék a sebességhatárokat.
2018. ápr. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!