Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik hídon érdemes átkelni...

Melyik hídon érdemes átkelni biciklivel a lánchíd és a fővám tér között?

Figyelt kérdés
Ugye van a lánchíd, erzsébet, szabadság. Budáról Pestre. Széll Kálmán Térről megyek a fővám tér felé.
2018. ápr. 20. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Igazából mindegy, a lényeg, hogy ne járdázz. Köszi.
2018. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor te meg ne menj a bicikliúton gyalog. Köszi.
2018. ápr. 20. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt autók meg a villamos síneket, a villamosok meg a Dunát...

A Lánchidat nem javasolnám, szűk és sok a gyalogos. A Szabadság híd szintén nem túl széles, de ott elég nagy a bicikli forgalom. Bár szájba rúgnám azokat a bicikliseket, akik a járdán csengetnek a kis b**i csengőjükkel. Talán az Erzsébet híd a legjobb ilyen szempontból, széles is, és a gyalogos forgalom sem olyan számottevő. Sőt, lényegében leszállás nélkül fel lehet rá tekerni, át a híd alatt, villamosmegálló után zebra / kerékpársáv átvezetés, kis kerékpár út és már a hídon is vagy.

2018. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tisztázzunk valamit, mert úgy látom nem ment át az üzenetem. (1-es vagyok)


1. Magam is sokat bringázok a városban.

2. Éppen ezért sok gyalogossal ellentétben feltűnik, ha bringaút van valahol és nem járda, ennek megfelelően nem használom azt sétálgatásra.

3. Tényleg teljesen mindegy, melyik hidat használod, mert mindenhol és szinte minden alkalommal találsz olyan autóst, aki ezen - tök jogtalanul és feleslegesen - felháborodik.

4. A járda viszont igenis a gyalogosoké, ott bringásnak semmi keresnivalója nincsen, hacsak nincs lezàrva az úttest. Btingásként is ezt vallom, gyalogosként is. És a KRESZ is így rendelkezik, meg a józan ész is, tekintettel arra, hogy a fotózkodó gyalogosok között bakesetveszélyes a szűk, alacsony korláttal szegélyezett járdán manőverezni.

5. A fentiek fényében gondold már végig légy oly szíves, mennyire volt jó ötlet ész nélkül nyomkodni a piros gombot és ha ez megvan, próbáld ki a zöld gombot is. Köszi.

2018. ápr. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egyértelműen szabadság híd!

széles járda, viszonylag kevés gyalogos. persze ésszel, nem száguldozva, nem csengetve.

2018. ápr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

Előrebocsátomg nem a fővárosban élek és olyan sűrűn nem járok arra.

Mindenesetre ami biztos, hogy az említettek közül a Lánchídon már áttekertem párszor minden gond és probléma nélkül. Természetesen nem a járdán; eszembe sem jutna ilyesmi...

2018. ápr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1es. Kérlek olvasd el az első hozzászólásod, aztán értékeld magad. Ha az első kommented is hasonló lett volna, nem lepontozlak, hanem fel. Nem értem hogy jöttél ahhoz, hogy feltételezd, én a gyalogosok közt akarok száguldozni. Jelzem, nem Budapesten élek, hanem egy kisvárosban, ahol csak néhány éve van bicikliút. Az előtt és azóta is járdát nem használtam, nem használok feleslegesen. Soha életemben nem csengettem le gyalogost a járdán. Nem szerettem volna Budapesten sem, ha annyira járdán akarok közlekedni, nem kérdezek rá, hanem megyek ott. Kérlek olvasd el és ez után hőbörögj és oktass ki. Köszi.
2018. ápr. 22. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!