Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez az elsőbbségadás tábla...

Ez az elsőbbségadás tábla tulajdonképp kire vonatkozik?

Figyelt kérdés

[link] ,16.6581059,3a,54.3y,11.29h,95.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFDubGYE5_A1_V439l5VwpQ!2e0!7i13312!8i6656

Ott van a záró vonal, senki sem lépheti át, utána meg a párhuzamos közlekedés szabályai érvényesek. Jól tudom?


2018. ápr. 21. 21:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
az utolsó link jó, fent tartom a véleményem. mindegy ki hol milyen sebességgel közlekedik-még ha szabálytalan, akkor is elsőbségadási kötelezettségünk van
2018. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
Valamiért egyik böngésző sem hozza be nekem az utcaképet, sem a térkép nézetet. A GPS adatok szerint ez a hely a XVII. kerület, Rákoskeresztúr, a színes házak környéke?
2018. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Elé vágni soha, senkinek, semmikor sem szabad! Mint látod, a külső sáv egy becsatlakozó út. Az érkezőnek elsőbbséget kell adnia a már az úton levőnek.

A képet tudom csak nézni, a térképet nem. Az ellenkező irányban a két sáv összeolvad. A mi irányunkból is ez lehet.

2018. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%

Pedig bizony, ha nem lenne tábla, akkor a jobbkézszabály értelmében a becsatlakozó (87-es) útról érkezőknek volna elsőbbsége.


Egyébként bármelyik autópálya-felhajtón találhatsz hasonlót.

2018. ápr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Na, az egyik linkről csak bejött a hely. Itt egy körforgalmat kikerülő jobbra kanyarodási lehetőség van kialakítva, s ahogy éreztem, ez rögtön meg is szűnő sáv.

Alapesetben a jobbról érkezőnek lenne elsőbbsége.

2018. ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Baromi egyszerű: havas úttest esetén az arra először járó autós egyszerűen nem tudhatja, hogy itt külön sávja van a becsatlakozó forgalomnak. Így az egyébként, normál időjárási viszonyok mellett védett irányt még ezzel, a látszólag indokolatlan táblával is védik, hiszen ennek hiányában jobbkézszabály lenne érvényben,
2018. ápr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


Bár nem kaptam értelmes választ, azt leszámítva, hogy pl havazás esetén nem biztos, hogy látható az útburkolati jel. Szerintem baromság az, hogy a tábla miatti elsőbbségadás kötelező erősebb lenne a sáv váltás kiatti elsőbbségadás kötelezőnél.

2018. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Az baj utolsó. Az útburkolati jel a leggyengébb.
2018. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Szóval a hó az oka. Értem. Pár éve ismerősöm ment itt a külső sávban, a belsőben jött egy kamion majd kivágott a külsőbe(már a záróvonal után), összementek és a kamionos elismerte a hibáját.
2018. ápr. 22. 08:22
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Annak a balesetnek semmi köze nem volt szerintem a táblához....


Szimplán elnézhette a kamionja hosszúságát vagy észre sem vette az ismerősödet (holttér) és belehúzta a kormányt.

2018. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!