Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan hely ahol kitudom...

Van olyan hely ahol kitudom próbálni az autóm, vagy nem sok értelme van így?

Figyelt kérdés

Friss jogosítványom van, eléggé.

Konkrétan hétfőn kaptam kézhez.

Apukám autószerelő, és BMW fanatikus, azon belül is az ötös E34 és a hármas E30 a kedvence, így ezekből akad egy pár itthon.

A mai nappal átadta nekem az egyik E34 forgalmiját benne a nevemmel, és kulcsait.

Teljesítményében ez a leggyengébb autó volt nálunk, egy 2,5 literes benzinmotoros autó gyárilag 192 lóerő.

Műszakilag kiváló állapotban van, bár nem ez álmaim autója, de büszke vagyok rá.

Viszont ugyan így félek is tőle.

Elhinném hogy van benne ennyi, de azért érzem,hogy ez nem egy tipikus tanulóautó, külön félek a hátsókerék hajtástól.

Az oktatómnak is mondtam,hogy valószínűleg ilyenem lesz, és ő is mondta,hogy legyek észnél, és ha lehet próbáljam ki valahol mert ha az egyszer elszabadul akkor még egy tapasztalt sofőrnek is nagyon észnél kell lennie,hogy összeszedje, hisz ezek közül nem sokban van olyan elektronika ami segíthetne a bajban.

Apukámnak is mondtam,hogy valami zárt pályán kipróbálhatnánk, de ő csak vonogatja a vállát,hogy minek?!Meg hogy örüljek ha megindul a hátulja, és hogy max vizes úton figyeljek jobban.

Viszont amikor ő vezette akkor szárazon is "driftelt" vele, és nem kellett annyira erőltetni.Oké,hogy az szándékos volt, és direkt úgy kezelte,hogy meginduljon a hátulja, de ezen elv szerint nekem is megindulhat majd szárazon is hiába nem akarom.

Jobban érezném magam, ha valahol biztonságosan megtapasztalhatnám, hogy mit csinál ilyenkor a kocsi.

Sajnos pénzem nincs saját magamnak megvenni egy kocsit, vezetni pedig szeretnék, összetörni magam és másokat, vagy meghalni viszont kevésbé lenne kedvem.

Kérdésem,hogy Budapest vonzáskörzetében van valahol olyan hely ahol lenne lehetőségem kipróbálni?Akár zárt pálya is, fizetősbe.Nem tudom,hogy ezek hogy működnek, mennyibe kerül, hol van ilyen.

Illetve segíthet valamit a későbbiekben ha egy ilyen helyen ismerkedek az autóval?


2018. máj. 4. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ésszel mész vele, nem fog megindulni a hátulja. Ne félj tőle, indulj el, aztán közlekedj normálisan, ahogy illik. Hidd el, nem lesz baj.
2018. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha kitör a hátulja akkor ellen kell kormányozni és nem szabad hirtelen elvenni a gázt mert akkor hirtelen "betapadnak" a hátsó kerekek és megugrik az ellenkező irányba..



Esőben és kavicsos úton még az öreg gyenge mercim is durván meg tud csúszni, hát akkor az a 192 lovas bmw!


pánikolóknak nem jó a hátsó kerekes ESP nélküli autó...

anyám is volt már, hogy visongott mellettem amikor nekiállt "driftelni" az öreg merci alattam.


nem egy nagy művészet ellenkormányozni de azért érteni is kell hozzá!

kezdetnek nem ajánlom, hogy próbálgasd :D


majd egy pár hónap múlva mondjuk ősszel amikor bejön a taknyosabb idő akkor keresel egy elhagyatott szűk kis utcát amiben van kereszteződés és ott tudod próbálgatni, a kanyarodást...

először kis gázzal majd egyre nagyobb gázzal és megtapasztalod majd milyen amikor megindul a hátulja.

2018. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elhagyatott szűk kis utcát... a nagy fåszt. Ott is jöhet óvodáscsoport.


Inkább nyitva tartási idő után menj el egy nagyobb áruházi parkolóba.

2018. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem a város/falu közepén gondoltam...


hanem a szélén a legutolsó utcában ahol a kutya se jár!


áruházi parkoló azért nem a legjobb mert rá hívják a jardot.

2018. máj. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ne akard kipróbálni az erejét mert abból tényleg baj lehet, csak vezetgesd nem forgalmas utakon kis gyorsításokat próbálgass de ne lépj nagyon oda neki

Nagyon sok kilómétert kívánok :)

2018. máj. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kimondottan neked való gyakorlási lehetőség! Ez itt a reklám helye!


Hungaroringen lehetőség van továbbképzésre. Az alaptréningek közül, hatféléből lehet választani, neked az "Aktív" tréning elnevezésű felelne meg.


A tréning egy 50 perces elméleti oktatással kezdődik. A tréningismertető folytatása:


A vezetés az egyik ABS tesztpályán indul az információgyűjtés alapgyakorlataival, ezek során a gumiabroncsok viselkedésére koncentrálunk. A további tanulságos gyakorlatsorok és az instruktor elméleti magyarázatainak segítségével, képet kaphatunk az autónk viselkedéséről, ill. saját reakcióinkról.


Az ebédszünet után 30 perces elmélettel folytatódik a program, ahol a részben már megtapasztalt menetdinamikai jelenségekre, illetve az ezekre megoldást nyújtó vezetési technikákra, fogásokra tér ki az instruktor. Ezek után a gyakorlás folytatódik a körpályán, a rántópadon és a szlalom-pályán, keresve az autó és vezető határait.

_________________________________________________________


Az oktatás és tréning 420 perces, 9-től 16 óráig tart, közben bejárod autóddal az ABS tesztpályát, a rántópados pályát, és a körpályát. 21 év alattiak 40% díjkedvezményt kapnak.


Casco nélkül a tandíj 66600 forint, cascoval 56610 forint.

A díjban benne a reggeli kezdésnél kávé v. tea, ebédszünetben egy szendvics.


Az oktatást garantáltan Hamilton-ként fejezed be, és kiismered az ajándékba kapott autód rejtelmeit.


(az időpontokat érdemes megnézni, mert már most csak júniusra lehet időpontot foglalni)


[link]

2018. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!