Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen autós mit gondol...

Az ilyen autós mit gondol magáról?

Figyelt kérdés

Tegnap egy 3 sávos úton mentem, 70-es legnagyobb megengedett sebességgel.

Közepes forgalom volt, a szélső sávból egy mezei Ford Focus indexelt,hogy bejönne elém.

Rövid gondolkodás után így is tett, nekem viszont fékeznem kellett, ha nem is satuzni, nem is olyan nagyon intenzíven, de azért nyomni kellett a féket...

Ezek általában egy nagyon kicsit megemelik a vérnyomásom úgy hirtelenjében, de ezúttal teljes lelki békém volt, nem izgatott.

Sokkal inkább az bosszantott,hogy 50-60-al ment utána, és nem igen voltak előtte.

A külső sáv tűnt járhatóbbnak, így oda soroltam át, és mentem újra 70-el.

Úgy 1-2 kilométerrel arrébb esett le,hogy ez a sáv kanyarodósáv lesz.

Nem estem kétségbe, gázadással, szépen kényelmesen visszasoroltam a a kanyarodó sáv végén,a másik sávba, a Ford Focus elé.

Erre ő vadul a seggembe jött, húzta a refit kétszer is.

Na ettől lett azonnal 200-as vérnyomásom, legszívesebben kiugrottam volna a kocsiból,hogy mi a f***om van, de a következő lámpáig ő eltűnt, pedig úgy átszóltam volna megkérdezni,hogy mi volt a baj?!


Eleve nem mondanám,hogy bevágtam elé.Ha így is lett volna, akkor a kérdés,hogy neki lehet?Mert én nem villogtam rá, meg nem toltam mikor ugyan ezt megtette velem.

Meg ha nem is tűnt fel neki,hogy már találkoztunk...ha elkövetek valamit, és rá 2 percre megkapom én is ugyan azt, akkor legalább elgondolkozom,hogy hát igen, én is előbb ezt csináltam, nem pedig hőbörgök.


Tudom apróság, és nem az életem legnagyobb problémája, de amíg neked van felesleges időt ezt elolvasni, és válaszolni is rá, addig nekem is lehet időm kiírni :)

A normális válaszokat, akik segítenének megérteni azoknak megköszönném.


2018. máj. 5. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez ellen nem lehet mit tenni, egy idő után majd megszokod őket és nem törődsz velük.
2018. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy miért nem mentél be a belsőbe, amikor kijött eléd?


Egyébként nekem vannak ilyen önző, idióta módon közlekedő ismerőseim.

Qrvaanyáznak a másikra valamiért, aztán 2 perc után megcsinálják ugyanazt.

2018. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mert a belsőben ugyan úgy sokan voltak.Mint ahogy az jellemző Budapestre.Itt balra tartás van, ha megfigyeled az esetek 80%-ban a külsőben tudsz leginkább haladni, és a belsőben a legkevésbé.Mert 20 kilométer múlva ő balra akar lekanyarodni, ezért bérlete van a belsőbe.Természetesen az ilyen ember 70-nél 50-el érzi magát ideálisan, 50-es táblánál meg elég neki a 40.Ha tolod, netán rámernél villogni akkor vérig van sértve. (ezért ezekkel már évekkel ezelőtt felhagytam, és élek azzal a lehetőséggel,hogy lehet menni jobbról)
2018. máj. 5. 12:05
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

több helyen is sánta ám ez a történet....


Bevágnak elég, majd állitásod szerint 50-60al megy előtted. Itt kielőzöd jobbról ahelyett, hogy besorolnál a belsőbe. Oké, városon belül ha kialakult a párhuzamos közlekedés akkor ez teljesen rendben van. De ha te "nem igen voltak előtte" akkor te 2 km múlva ha 70-el mész már nem is kellett volna látnod. Hogyan tudtál bevágni elé? Vagy ha mégis nagy volt a forgalom mi a túrónak kacsázol a sávok között, ha úgysem tudsz haladni?

2018. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as


Sherlockhoz van szerencsém?

Segítek: 3 sáv, most harmadjára is leírom,hogy a belső tele volt.

Bejött elém 50-60-al, ezért sávot váltottam, méghozzá a külsőbe, élve azzal a lehetőséggel,hogy lehet jobbról is előzni, avagy inkább elhaladni.

Tudod, a városnak vannak olyan sajátosságai mint pl. jelzőlámpa.

Amikor ez pirosat mutat, akkor többek között én is megállok.Ő meg utolért amíg ott állok.

Hogy mire gondolsz kacsázás alatt nem tudom, összesen 2x váltottam sávot, egyszer át a külsőbe, egyszer vissza a középsőbe mivel a külső kanyarodó lett.Esetleg sávváltás nélkül mennem kellett volna árkon-bokron át?

Az 50-60-as tempó meg zavart, mivel kényelmesen mentem 70-el, aztán bejön elém 60-al miközben ugyan úgy lehetne 70-el menni.Természetes,hogy igyekszem ott közlekedni ahol jobb a haladás.

Persze mehetnék mögötte 60-al, csak pont ez az ostoba felfogás, hogy ő aztán annyira ráér, aztán a következő lámpánál 5-6 autónyi hely van előtte, tehát 5-6 autó átmenne azon a lámpán, de mivel ő nem halad, az az 5-6 autó mögötte van, így jó esetben 1 autó maradna ott a lámpánál ami ő lenne a 60-as tempójával.Így viszont marad 7 autó, mert ő nem engedte haladni a sort, és ezek az autók mögötte vannak.

Így keletkeznek a dugók.

Most épp nem jött be nekem sem, de milliószor megesik,hogy valaki 60-al megy, én 70-el.Én átérek a következő lámpánál,ő nem.Ő ott áll még 2 percet, a keresztező utcákból bejön elé 50 autó, és már nem tud haladni, míg én percekkel előrébb vagyok.

Ez megtörténik vagy 5x és máris van 10-15 perc előnyöm.

Nem sok, de nekem nem mindegy,hogy 30 vagy 45 percet töltök el az utazással.

2018. máj. 5. 13:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, itt egy városi főútvonalról beszélgetünk. A városi közlekedés jellegzetessége az, hogy 10-20 km/h sebességkülönbséggel alig szerzel érdemi előnyt, max egy-egy random lámpánál jutsz egy fázissal előbbre. Magyarul nem érdemes felbåszni az agyadat a 70 helyett 55-ös tempón. Ráadásul azt sem értem, hogy ha valaki indexel és minimális lassítással be tudod engedni, miért nem.teszed meg? Sokkal rosszabb es veszélyesebb, ha az előrébb haladónak kell nagyobb fékezéssel és intenzívrbb gázadással átsorolnia, mintha neked kéne kicsit elvenni a gázt. Ezen felidegesíteni magadat...
2018. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Beengedtem, pontosabban bejött elém.Adhattam volna gázt is, ha annyira nem akarom,hogy bejöjjön elém.

Mindenesetre gyorsabban mentem nála, és ha annyira nem sietős, ő is megvárhatta volna azt a pár másodpercet amíg elhaladok mellette, és bejön mögém.

Viszont a kérdés nem erről szól.Kezdünk megint odajutni,hogy én vagyok a szemét, mert 70-el akarok menni a 70-es táblánál.Miért nem 50-es tábla van kint, ha úgysem lehet sokat nyerni ezzel a különbséggel?Belemehetünk ebbe is.

Csak itt arról van szó,hogy mikor ugyan ez fordított esetben megismétlődik, akkor jogos,hogy ő elkezd tolni, meg villogni rám?

2018. máj. 5. 13:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Gyk szabály hogy mindig a kérdező a hibás :)
2018. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem mindegy, ki mit gondol?


küzdj! mutasd meg!


(nem volt felesleges időm végigolvasni, de átérzem a problémádat, akármi is az.)

2018. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hülyék az emberek.

Nekem a múltkor egy bohóc azért középső ujjazott, mert ő velem szemben balra akart fordulni, én meg egyenesen mentem és nem mondtam le az elsőbbségemről.

2018. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!