Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közvetlennül az ütközés előtt...

Közvetlennül az ütközés előtt milyen testtartást célszerű felvenni?

Figyelt kérdés

A lábaimat kinyújtsam és befeszítsem, vagy lazítsam el és derékszögben álljon a térdem?


A karjaimat hová tegyem, kapaszkodjak vagy csak az ölembe?


A fejet gondolom a fejtámlának célszerű nyomni.



2018. máj. 20. 14:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyébként autóra gondolok.
2018. máj. 20. 14:30
 2/13 anonim ***** válasza:
? Ütközni készülsz?
2018. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem lesz időd rá, úgyhogy semilyet.
2018. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

úgy, hogy a műszarfal/hátsóülés felé száguldó testeddel ne nyomd ripityára a karodat, szóval inkább tedd szét őket. Kapaszkodás, háát, nem tudom mennyit ér az emberi erő egy karambolban, szerintem elenyésző...

A legjobb ha olyan pózt veszel fel, ahol a karjaid előrefelé néznek, mint a sofőrnek... talán. Bár aztán ki tudja.

A kérdés persze csak elméleti.

2018. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerencsére még sosem karamboloztam, de szerintem annyira kevés a reakcióidő, hogy nincs alkalmad azon gondolkodni, hogy milyen pózt vegyél fel.


Elméletben végiggondolhatod, de ha ilyen helyzetbe kerülsz, nem fog menni, mert a nagy balesetek többsége mindig a pillanat töredéke alatt megy végbe.

2018. máj. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy az egyik kollégám rohadtul balesetveszélyesen vezet és több helyzet volt, ami egy hajszálon múlott, és ha nem szólok közbe, akkor csattanunk.

Olyanra gondolok pl. hogy kanyar vagy bukkanó előtt kezdett előzni, tehát ilyen esetben lenne pár másodpercem felkészülni.

2018. máj. 20. 16:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben az ideális testtartás az, hogymég indulás előtt rábszod az ajtót és megkéred kedvesen, hogy menjen egyedül.
2018. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Van aki arra esküszik, hogy érdemes befeszíteni, mások azt mondják, hogy el kell lazulni teljesen, hogy ne törjenek el a csontjaid (kérdés, hogy ki tud ellazulni, mikor a Scania robog veled szembe). Szerintem valahol a kettő között van az igazság, nem kell teljes erőből kapaszkodni, de azért ne is engedd el magad teljesen.
2018. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézzél euro NCAP törésteszteket. Jól látszik rajtuk, hogy a próbababa tehetetlenül vergődik, az ütközés erejével nem tud mit kezdeni. Ezek a babák nagyon jól mintázzák az emberi test reakcióját (elvégre ezért használják őket), azaz te is ugyanolyan tehetetlenül fogsz vergődni esetleges balesetnél tehát nem sokat számít mit csinálsz előtte.

A legjobb, ha maradsz a normális utazó pozícióban, mert erre lettek tervezve az autó aktív biztonsági rendszerei.

2018. máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"mert erre lettek tervezve az autó aktív biztonsági rendszerei."

Mármint a passzív biztonsági rendszerekre (övfeszítő, légzsák, stb.) gondolsz, nem?


Egyébként köszi a válaszokat.

2018. máj. 21. 01:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!