Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Miért gondolják a sofőrök, hogy vészvillogóval bárhol parkolhatnak?

Konkrétan egy buszmegállóról van szó ahol fel szoktam szállni, van ott egy kis bolt, rendszeresen a buszmegben állnak meg, vészvillogó, sofőr boltba be, jön a busz, nem tud beállni, forgalom áll míg fel nem szállunk. Büntetném mint állat. De másfelé is látom, pl. rakodáskor.

Keress kérdéseket hasonló témában: parkolás

2018. jún. 8. 09:26  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
tahók, ilyen a közlekedési morál...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont 2018. jún. 8. 09:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azt nem is írtam, hogy 20-25m-re már le tudnának parkolni.

# 2/14Időpont 2018. jún. 8. 09:36 Privát üzenet
Mert nem büntetik szénné őket. Ez a módi: amiért nem büntetnek, azt szabad. Szabad beleszarni abba, hogy a buszmegálló utascserére való, az út meg közlekedésre. Ha 5 percen belül ott lenne egy rendőr/közteres, biztos leszokna róla.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont 2018. jún. 8. 09:39 Privát üzenet
Mert nincs büntetés.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont 2018. jún. 8. 09:54 Privát üzenet
Ahol lakom, rendszeresen úgy állnak meg a rendőrök a hentes előtt, hogy merőlegesen felhajtanak a járdára, majdhogy nem kiviszik az épület falát. Vesznek parizert, zsömlét, aztán mennek tovább. Ezek után…

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont 2018. jún. 8. 10:10 Privát üzenet

Láttam már rendőrt buszmegállóban elakadásjelzővel állva telefonálni.

Hiába hívsz rá akárkit, azt mondja hogy megállt gyorsan mert begörcsölt a lába, és nem érezte így biztonságosnak a továbbhaladást.

Jó, oké, ha boltból jön éppen tele szatyorral nem épp hihető de amúgy be lehet játszani.

# 6/14Időpont 2018. jún. 8. 11:09 Privát üzenet
Mármint nem a rendőrre hívsz rendőrt, hanem civilre :D

# 7/14Időpont 2018. jún. 8. 11:09 Privát üzenet

Most ha egy teherautó, futár, taxi, közfeladatot ellátó jármű használja az valamilyen szinten érthető, mivel arra hívja fel a figyelmet, hogy a jármű közelében emberek mozognak, ezért óvatosan kell elhaladni az adott kocsi mellett.

Ha egy civil használja tilosban parkolásra természetesen részemről elítélendő ugyanakkor büntetendő, mivel szabálytalan használat, valamint megtéveszti a többi autóst vele. Ahogy az irányjelzés, a vészvillogó használata sem lehet megtévesztő.

Legutóbb véletlenül belehallottam egy telefonbeszélgetésbe, ahol a nő ennyit mondott a beszélgető partnerének "tedd ki nyugodtan a vészvillogót, mindenki ezt csinálja" no comment...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont 2018. jún. 8. 14:23 Privát üzenet
Alex Fly nevű felhasználó válasza:

A sofőrök nem csinálnak ilyet. Csak a bunkók.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont 2018. jún. 8. 18:39 Privát üzenet

"Most ha egy teherautó, futár, taxi, közfeladatot ellátó jármű használja az valamilyen szinten érthető, mivel arra hívja fel a figyelmet, hogy a jármű közelében emberek mozognak, ezért óvatosan kell elhaladni az adott kocsi mellett."

Itt én szeretnék egy linkelt jogszabályt látni, ami szerint a futár, taxi bárhol megállhat vészvillogóval.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont 2018. jún. 9. 16:18 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Minden előjel nélkül elromlott a Corsa-m irányjelzője. Irányjelzéskor egyik sem villog, de vészvillogóval villognak. Nem az irányjelző kapcsoló, nem a relé, mert ezeket megnéztük! Mi lehet még?
Térfigyelő kamera alapján büntethet az önkormányzat, ha egy kis utcában a menetirány szerinti ellenkező oldalon álltam meg vészvillogóval fél percre?
Kamerakép alapján büntethetnek, ha 1.5 percig vészvillogóval muszáj voltam megállni egy buszmegállóban?
Ha én a 2. autó vagyok és megállok az első autó miatt (mert az nem tudom miért de vészvillogóval áll az úton) és belém hajt egy 3. autó ezáltal én belemegyek az első autóba akkor...
Van-e arra törvény, jogszabály, helyi rendelet, hogy lakótelepen,4 emeletes házak előtt kialakított parkolóhelyeken (ingyenesek) csak és kizárólag az ott lakók parkolhatnak,...
Parkolas Bécsben. KérdEsem az hogy Bécs 15 keruletben lakom, rokonaim jönnének ki látogatóba. Autójukkal ami magyar rendszamos parkolhatnak e az utcan ha van mozgaskorlatozott...

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!