Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt miért ez a helyes sorrend?

Itt miért ez a helyes sorrend?

Figyelt kérdés

[link]


Azt látom, hogy a kamoinnak elsőbbséget kell adni a többivel szemben.

De miért a c nek és miért nem a B nek, aki egyenesn menne?

még most tanulom a kresz-t szóval... :)

köszönöm



2018. jún. 18. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
cba a helyes, mert b letér a főútról, c pedig halad rajta tovább.
2018. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Ahogyan az 1-es írta: CBA a sorrend. C és B vannak a főúton. C halad a maga sávjában, ezért B előnyt ad neki, mert keresztezi C útját. "A" a mellékúton van. ezért megvárja, amíg a főút kiürül és szabad lesz számára az út.
2018. jún. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
C B A mert B keresztezi a főutat, mikor letér C pedig tovább halad a főúton.Az A -nak meg ott az elsőbbség adás kötelező táblája.
2018. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Jah ertem mar.

Meg tenyleg kezdo tanulo vagyok es nem tudtam hogy miert lenne annak elsobbsege aki kanyarodik mert s jozan eszem szerint annak van aki egyenesen megy. De igy mar ertheto.

Koszonkn

2018. jún. 18. 20:07
 5/17 anonim ***** válasza:

CBA a helyes

C a kanyarodó, "védett" főúton halad "kanyarodik" tovább,

B főútról "tér le"

A pedig elsőbbségadás kötelező táblája van

2018. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Ez a kérdés a kanyarodó főútvonal fejezethez tartozó forgalmi helyzetek egyike.

Az elsöbbségadás, vagy a főútvonalat jelző tábla alatt, ha van kiegészítő tábla, azt se hagyd figyelmen kívül.

2018. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De honnan tudom hogy a B leter a foutrol?
2018. jún. 18. 20:21
 8/17 belapus ***** válasza:
78%
Onnan, hogy a főútvonalat jelző tábla alatt van egy kiegészítő tábla, amely mutatja, merre kanyarodik a főútvonal.
2018. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

"De honnan tudom hogy a B leter a foutrol?"


A szempontjából mindegy, B és C merre megy tovább, Hiszen keresztezi az útjukat.

A kanyarodó főutat követve nem kell indexelni. Azt úgy lehet tekinteni, mintha az egy ív lenne csak. A hegyen kanyargó utakon sem indexelgetünk jobbra-balra.

Logikai szempontból ugyanaz.

C nem indexel, noha fizikailag kanyarodik.

Ha egyenesen menne tovább, akkor ugyanúgy jobbra kellene indexelnie, mintha ténylegesen is jobbra kanyarodna.

B esetében pedig egyenesen megy, s balra indexel.

Ugyanis a főúthoz képest balra tér le.

(Gondolatban egyenesítsd ki a főutat, így talán érthetőbb). Ha marad a főúton, akkor nem indexel, noha fizikailag jobbra kanyarodik.

2018. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyébként a kép hibás, vagy véletlenül vagy szándékosan,de inkább az utóbbi. C jelű kocsi indexel a képen (gondolom azt jelöli a két sárga csillag rajta) pedig neki pont nem kell indexelnie balra ,mivel követi a főút vonalát. Viszont B jármű nem indexel balra ,pedig neki kellene ,mert letér a főútról.Bár ez lenne a B jelű járműnél az a tipikus helyzet ,hogy ha indexel balra,nem lehet tudni hogy főútról való letérés miatt ,vagy fizikailag balra kanyarodás miatt (a kamion mellé).
2018. jún. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!