Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópálya pihenőhelyen (ahol...

Autópálya pihenőhelyen (ahol nincs semmi csak parkolók) szerintetek aludhatok az autóban?

Figyelt kérdés
Nemetorszagban vagyok nincs baj szóval nem nyomi kérdés csak elgondolkoztam hogy minek fizessek helyet egy hostelbe ha a kocsiban is elférek. Szabad ilyet ?
2018. jún. 24. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Amig a rendor meg nem lat. Kapasbol elkuld.
2018. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Semmi sem tiltja, hogy kijelölt pihenőhelyen ne lehetne aludni saját kocsiban. Miért a kamionosok mit csinálnak? Őket sem küldi el a rendőr...
2018. jún. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy aludhatsz, miért ne aludhatnál?
2018. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

" Miért a kamionosok mit csinálnak? Őket sem küldi el a rendőr..."


A kaminosoknak jogszabály írja elő milyen feltételeknek kell megfelelni az autónak, hogy benne aludhasson ( abban mondjuk normális méretű ágy van ). Sok országba nem nézik jó szemmel az autóban alvást, főleg ha nem helyi vagy hanem átutazó ( pl Ausztriában is szólnak a rendőrök érte, ezért alszik a sok átutazó vendégmunkás Magyarországon a kocsiban).

2018. jún. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért szundítasz néhány órát, abból nem lesz gond, ne hülyéskedjetek már. Amúgy meg ne ilyen lepattant parkolóba állj, mert ott bármi történhet, és nem lát senki semmit, érted... Inkább valami benzinkúthoz állj be.
2018. jún. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"abból nem lesz gond, ne hülyéskedjetek már."


Vannak európai országok ahol ez tiltott, ott gond lesz belőle.

2018. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha fáradt vagy inkább állj meg pihenni, minthogy balesetet okozz.

Ha esetleg épp ott tiltott (bár ugyan miért lenne tiltott nem is értem) és ugat érte a zsaru akkor meg továbbmész egy pihenővel oszt' jónapot...

2018. jún. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na reggel lett jot aludtam egy hatalmas parkolóban két kamion között az autóban és utána néztem a jogszabálynak itt Németországban szabad. Sokszor nem fog előfordulni azért, de ha valakinek aktuális akkor erre nincs gond belőle. Köszi mindenkinek !:)
2018. jún. 25. 09:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Én már ezt komolyan nem értem. Egyik helyről azt hallom, hogy a kamionosoknak kötelező alvásidejük van, most meg azt, hogy nem szabad aludni a pihenőhelyen a járműben. Amúgy is nevetséges ez a kötelező alvásidő, az egészet azért találták ki, hogy az út menti motelek megszedhessék magukat. Aki időre viszi a szállítmányt, az nem fog 8 órát alukálni, miközben szívesebben vezetne és lenne túl a fuvaron, mert ha végzett, utána hazamehetne a családjához.
2018. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kamionosoknak is szabad aludni a kamionban, csak a 45 órás pihenőt nem (lenne) szabad már a kamionban tölteni. Igazából nem is értem, hogy fennebb miért írták, hogy probléma ez. Ja, meg kamionos mesélte, hogy a fülkében kényelmesebb az ágy, mint otthon :D
2018. jún. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!