Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire "fájdalmas", ha...

Mennyire "fájdalmas", ha levezetem az útról a kocsimat?

Figyelt kérdés
Ha például szembe át tér valaki a sávomban, de én hirtelen jobbra rántom a kormányt, és a mezőn kötök ki, az mennyire kellemetlen érzés? Tudom, hogy jobb, mint frontálisan 90 km/h-val, de még is milyen sérülésre számíthatok? Ha pl. a mező 1 méterrel lejjebb van az útnál?

2018. júl. 1. 23:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azért nem érdemes ezen elmélkedni, mert egy fizikai érzést, amit sosem tapasztaltál meg, azt nem fogod tudni közelítőleg sem elképzelni. Azt pedig nem kívánom, hogy valaha is megtapasztald.

De ha elmélkedünk: az általad említett szituáció sem fog kétszer egyformán lezajlani. Ha csak letérsz az útról és az autó a kerekein marad, akkor sem kellemes érzés, mert nem maradsz ura a tetteidnek. Nem fogod uralni az autót, a fizika törvényeire bízod magad. A lelked ki fogja rázni, de olyan gyorsnak fog tűnni az egész, hogy nem lesz időd megrémülni, csak utólag. Viszont ugyanez a helyzet járhat borulással is. Ha szerencséd van, akkor "csak" a fejedet fogod beverni hol a kormányba, hol az oldalüvegbe. Az eléggé fáj.

Hidd el, nem tudod elképzelni ezeket a helyzeteket, mert amit gondolsz róluk, azok a valósggal köszönő viszonyban sem lesznek. Emberileg persze érthető, hiszen szerintem mindenki elgondolkodott már hasonlón.

2018. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!