Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Teli piros, mellette zöld...

Teli piros, mellette zöld kiegészítő világít egyenesen mutatva, kanyarodhatok jobbra?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 15:17
1 2 3
 1/22 D. Brasco ***** válasza:
100%
Nem
2018. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha komplikált lenne hazaérek és felteszek képet, amúgy kanyarodtam volna csak addogra eltünt a zöld kiegészítő.
2018. júl. 4. 15:21
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
a nyilas kiegészítő zöldre csak a nyíl irányába mehetsz.
2018. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Igen arra mehetsz amerre a nyíl mutat zölden!
2018. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Itt a kép. [link]


Mit csináltatok volna, hogy ha jobbra akartatok VOLNA menni? Itt ügye, teli zöldnél is jobb oldalt engedi a gyalogosokat, értelem szerűen.

2018. júl. 4. 15:58
 6/22 belapus ***** válasza:
100%

Idézet a KRESZből:

"9. § (5) * Ha az (1) bekezdés a) pontjában említett fényjelző készülék mellett elhelyezett kiegészítő lámpa nyilat mutató zöld fényjelzést ad, a nyíl által jelzett irányban - a fényjelző készülék más fényjelzésétől függetlenül - tovább szabad haladni."

2018. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Elsőre sem volt komplikált. A piros azt jelenti hogy nem mehetsz, a telizöld azt hogy igen, a nyilas zöld pedig hogy igen, de csak a nyíl irányába.


Tehát ebből az következik hogy az adott esetben egyenesen mehettél volna, más irányba (még) nem. Mit tettem volna? Mit teszek amikor kanyarodni akarok és piros a lámpa? Indexelek és állok, várok a zöld jelzésre.

2018. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a nyíl egyenesen mutat, miből gondolod, hogy lehet jobbra is kanyarodni?


Persze megpróbálhatod, de ha jön a villamos vagy egy sóderes Kamaz az így védett szervízútról, fájni fog.

2018. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Se villamos, se semmi nincs itt. Itt egy kép ahogy megálltam. [link]


Komolyan, ilyet még nem láttam, hogy nincs tiltó tábla jobbra kanyarodáshoz , de teli piros van és mellette a egyenesen mutató zöld kiegészítő.


Tegyük fel, balra nekem valaki áll teli pirosnál, indexel balra mert arra megy, jövök én aki jobbra menne, de megáll mert (bután van megoldva kiegészítő lámpa) eleget tesz a egyenes zöldnek, erre meg a mögötte lévő sipákol.


Igazam van vagy igazam van?

2018. júl. 4. 16:18
 10/22 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Ez van báttya, ez a szabály
2018. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!