Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jó ötlet lenne a gyalogosoknak...

Jó ötlet lenne a gyalogosoknak fényvisszaverő viselésének előírását bevezetni?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy egyszerű karszalag vagy ilyesni, tehát nem mellény semmiképp. A zebrán átmenőket nehéz észrevenni, főleg a most divatos fekete ruházatban. Sokat segítene, a kerékpárosoknál is nagyon beváltak ezek a mostani mindenféle villogó cuccok.
2017. nov. 17. 20:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Csak sötétedés utánra gondoltam természetesen.
2017. nov. 17. 20:11
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Nem, mert senki sem tartaná be.


Inkább jobban ki kéne világítani a zebrákat.

2017. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Még azt sem nézik meg, hogy hol a zebra, nem gondolod, hogy majd felvesznek egy fényvisszaverő bármit? :)

A múltkor majdnem kiszedett egy barom a kocsiból. Átengedtem a zebrán, lefelé bámult, rádudáltam. Mondtam neki, légyszi figyelj oda, mert mellettem lévő sávból majdnem elcsapták. Mélységesen felháborodott, hogy de hát az zebra... Még azt sem értette meg, hogy csak jót akarok neki. Tényleg úgy ment, mint a gügye vakegér.

Mit gondolsz, ő felvenné?

2017. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen egyébként arról már hallottam mástól is, hogy nálunk a közvilágítás erősen alulmarad a balesetmentes közlekedéshez kellő mértéktől, más országokban nem spórolnak ezzel.
2017. nov. 17. 20:22
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez így, ebben a formában nem jó ötlet. A gyaloglás egyik nagy előnye, hogy rugalmas: ha tudsz járni, akkor bárhol, bármikor elérhető. Kiszállsz az autóból és egyből gyalogos leszel, akkor is, ha épp színházba mész. Ezen sokat ront, ha mindig, mindenhol a zsebedben kell lapulnia egy "kukásmellénynek" vagy legalább karszalag. Inkább a közvilágítást és a zebrák jelzését kell fejleszteni.

Jelenleg az átkelőhelyeket jelzi a tábla - jó esetben. Ez még nagyjából jó is: általában van és ha van, fényvisszaverő, tehát tudod, hogy ott gyalogosra kell készülnöd. Már ha nem a fa lombjába sikerül telepíteni okoséknak, mert "ottan vót megjelölve, osztán nem az én dógom, hogy ottan faág van". Viszont a felfestések botrányosak. Pedig a jellegzetes "zebraminta" jó minőségű aszfaltra (az mondjuk itthon ritka), fényvisszaverő festékkel festve messziről észrevehető. Egyszerűen annyira elüt minden szokványos mintától, hogy felhívja a figyelmet, onnantól meg a réti pipitérnél értelmesebb sofőr tudja, hogy gyalogosforgalom várható keresztben.

Csak sajnos itthon a zebrák nagy része vészesen kopott, az újrafestésnél meg drága a fényvisszaverő festék, a "meszelés" pedig nem elég jó.

2017. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Ez így baromság, mert a gyalogos elkülönített járdán halad, ott meg minek lássa az autós? Egyedül a zebráknál lehetne értelme de ennek, de ott is inkább a zebrát kéne fényvisszaverős festékkel jól lekenni, hogy jól látható legyen a felfestés. A jelenlegi zebrákkal az a baj, hogy többségük kopott, ne adj' isten teljesen hiányzik és aki nem odavalósi az sötétben megéri észrevenni, emiatt nem is néz körül időben, hogy jön-e át rajta gyalogos.
2017. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

A gépjárművezető köteles olyan sebességet megválasztani, hogy a belátható útszakaszon belül meg tudjon állni.

Ha ezt betartod, akkor nem kell attól tartani, hogy a fekete éjszakában fekete ruhát viselő fekete gyalogos bajba kerül. Ez kötelező előírás. Minden autós betartja? Nem.

A kijelölt gyalogátkelőhelyet fokozott óvatossággal, ha kell csökkentett sebességgel, fékkészenlétben kell megközelíteni. Ha így teszel, nem lehet baj.


Azt helyeslem, hogy a látni és látszani fontosságára rendszeresen felhívják az emberek figyelmét.


Ilyen eszközök rengeteg helyen megvásárolhatók, s nem is kerülnek sokba. Mindenkinek saját érdeke, hogy használja is.


Kötelezővé tétele nem lenne eléggé hatékony.

2017. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem basszus, így is túl sok a szabály és a megkötés.
2017. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
54%

Hogy mennyire jó 5let, arról lehetne vitatkozni, mindenesetre a törvényalkotók annak tartják.

Éjszaka és korlátozott látási viszonyok között lakott területen kívül kötelező.

És mellény, nem csak karszalag...

2017. nov. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok helyen még a zebrák sincsenek kivilágítva rendesen!
2017. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!