Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kaphatok, ha van jogosítvá...

Mit kaphatok, ha van jogosítványom, de mondjuk nincs nálam és úgy vezetem az autót? Mit csinál a rendőr ha megállít?

Figyelt kérdés
2018. júl. 6. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Megbüntet. A rendszerbe benne vagy. De így nem tud igazolni. Sokan csinálják azt olyan emberek akiknek nincs jogsiuk, de mégis vezetnek, hogy nem hordanak maguknál papírokat és ha elfogja őket a rendőr akkor a begyakorolt rokon adatait be diktálja akinek van jogsia így kevesebb a bünti plusz nem tiltják el a vezetéstől, mert ugyanis akinek nincs jogsia de vezet azt eltilthatják a vezetéstől.
2018. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
egészen jó ötletet adtál.
2018. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Ajaj!

Ugye nem gondoltátok komolyan, hogy ez valóban így működik? A rendőr, aki jogosult ellenőrízni a személyazonosságodat, nem hiszem hogy megelégszik az ilyen "bediktálós" trükkel. Ő nem BKV ellenőr.


Ha nincs nálad semmilyen személyes okmány, jogosult előállítani, és a rendőrségen tisztázni, hogy ki is vagy.


Ha van nálad legalább egy személyi igazolvány, akkor ellenőrzi a vezetői engedélyed adatait a központi adatbázisban. Majd ezek után megbírságol, mivel nem volt nálad a vezetői engedélyed, pedig azt köteles vagy gépjárművezetés során magadnál tartani.

2018. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Ja egyes, azt el is felejtettem, hogy ha ezt megcsinálod, még személyes adatokkal való visszaélés szándékos kísérlete miatt is felelned kell. Csak azt már a bíróságon.
2018. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Hidd el nem magamtól találtam ki, tapasztalatból mondom. Nyilván kb 2-3-szor lehet ezt eljátszani. Végletekig nem működik.
2018. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan csinálják azt olyan emberek akiknek nincs jogsiuk, de mégis vezetnek, hogy nem hordanak maguknál papírokat és ha elfogja őket a rendőr akkor a begyakorolt rokon adatait be diktálja akinek van jogsia így kevesebb a bünti plusz nem tiltják el a vezetéstől, mert ugyanis akinek nincs jogsia de vezet azt eltilthatják a vezetéstől."


Az, persze! Nem hallottál még a személyi igazolványról? Ha nincs nálad a jogosítványod, akkor a személyiddel kell igazolnod magadat. Az alapján már látják a rendszerben, hogy van jogosítványod. Ha az sincs nálad és nincs veled senki, akkor bevisznek az őrsre és megvárják, ameddig valamelyik családtagod le nem igazolja a személyedet (értsd.: bemegy érted, kezében a papírjaiddal), plusz valószínűleg adnak egy szép kis büntetést. Ha a helyszínen egyébként tudod magadat igazolni, akkor egy figyelmeztetéssel megúszhatod.

2018. júl. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

#5-re:


Románoknál v. az ukránoknál lehet, hogy megcsinálhatod, de itt Magyarországon biztosan nem. A #3-as válaszoló 100 százalékban írta le, mi történik, ha igazolványok nélkül vezetsz, és közúti ellenőrzésbe futsz bele. Magyarországon biztosan nem fordulhatott elő veled ilyen "adatbemondásos" eset.

2018. júl. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

6# szövegértés.... Mondom nem hordanak maguknál papírokat hanem a begyakorolt jogsival rendelkező adatait diktálja be.


Nem fogok veletek vitatkozni!! Ott voltam hallottam, láttam. Két ilyen esetnél voltam ott (nem ugyan az volt a két személy) !!! Egyiknél az anyós ülésen, a másiknál pedig hátul ültem!


Szerintetek a rendőr ilyeneket fog előállítani?? Megírja a csekket örül a feje azt jónapot!


Rendőrség előtt két ember összeverekedett, kijött a rendőr majd közölte velük, hogy menjenek egy utcával arrébb. Itt is jelen voltam.


Ha két társaság vagy család összeverekedik (igen a cigányok) ki se jönnek a rendőrök nincs beleszólásuk, pedig kardok, pisztolyok minden van itt.


Gyerek szanaszét csúszva üvöltve fetrengett a rendőrség előtt, minden emberbe belekötött aki elment ott, lehugyozta a rendőrséget semmit nem csináltak vele az egyik rokona ütötte ki, hogy végre befejezze.



Legnagyobb terítő a rendőrök között van.


Nagyon elvagytok tévedve velük kapcsolatban. Vagy én lakok "jó" helyen.

2018. júl. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os és 7-es hozzászóló!


Köszönöm a megerősítést, ezt próbáltam magyarázni én is, csak már nem volt kedvem vitatkozni vele.


Kedves első! Körülötted aztán zajlik az élet! Csak az, hogy te ilyen "jó" helyen laksz (vagy hogy is írtad) még nem jelenti azt, hogy az egész országban így működik a dolog. Vagy mindenhol ezt tapasztaltad? Előbb tájékozódj mielőtt írkálsz, és főleg ne általánosíts! Én jártam már többfelé "jó" kis lakóhelyemen kívűl, és máshol sem tapasztaltam az általad írtakat.


De ha neked beválik ez a módszer, akkor csak gyakorold bátran!!!

2018. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja első, itt a másik gyöngyszem:


Hogy is írtad, ha nincs jogsija, eltilthatják a vezetéstől?


Eltiltani csak azt lehet, akinek előtte megengedték, ergo van jogsija. Ezért X időre eltiltják.


Akinek nincs jogsija, az eleve el van tiltva a vezetéstől, vagyis nincs mit megtiltani neki.

2018. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!