Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha már az okmányirodában...

Ha már az okmányirodában elintéztem a megszerzett jogosítvánnyal kapcsolatos papírmunkát, mit tehet a rendőr, ha meg nem érkezett ki a jogosítványom, de a rendszerben már benne vagyok?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni egy motorostalálkozóra, azonban körülbelül akkorra jönne meg a jogsim, mire a rendezvény véget ér. A jogsim megvan, az okmányirodában elintéztem mindent, csak a kártyát várom. Mit tehetek ilyenkor? :(


Milyen buntetest szabhat ki a rendor?



2018. jún. 28. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs a kezedben a plasztik kártya, addig nincs jogsid. Vagyis nem vezethetsz. Tudom, szívás, de ilyen a rendszer.
2018. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Rá van írva a papírra hogy gépjárművezetésre nem jogosít... a kis rózsaszín, “vezetői engedély” feliratú plasztikkártyát kell megvárnod mert csak azzal vezethetsz. Ha elkap a rendőr akkor olyan mintha nem lenne jogsid, minimum pénzbüntetés, de el is tilthat és akkor bukod a most megszerzettet is. Nem ésszerű de ez van.
2018. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, már előttem leírták a lényeget.


Ugyanaz a helyzet áll fent, mintha lenne régebb óta érvényes vezetői engedélyed, csak otthon felejtenéd.


A rendőr valóban le tudja kérdezni a központból, sőt ezt meg is teszi ilyen esetben. A lényeg viszont az, hogy köteles vagy magadnál tartani. És a rendőr azért büntet, mert nincs nálad.


Viszont ha a kérdésben arra utalsz, hogy ez az első jogosítványod lenne (nekem úgy tűnik), akkor még rosszabb a helyzet, mert még azt sem tudod mondani, hogy otthon maradt. Gyakorlatilag még NINCS érvényes jogosítványod, mivel az még nem készült el. Csak meg van rendelve a legyártása. Erről kaptál papírt is. Majd amikor elkészül és átveszed, akkor lesz érvényes jogosítványod. És ahogy írtam, mindig köteles vagy magadnál tartani.

2018. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!