Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendőrautó hosszabb távon...

Rendőrautó hosszabb távon követ. Új közúti ellenőrző módszer?

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy hétben két alkalommal is rám tapadt egy rendőrautó, egyik a harmadik, másik a tizenkettedik kerületben és vagy tíz percig követett mindkettő. A második ma tíz perc után hirtelen felkapcsolta a villogót és megállított, közúti ellenőrzést tartott, szondát fujatott, majd elengedett, mert minden rendben volt. Félni valóm nincs, mert biztonságosan vezetek minden törvényt betartva, papírjaim is rendben vannak. Csak furcsálom, hogy a járőrautók kispéciznek maguknak egy autót, ráállnak, majd követik egy hosszabb távon. Ez valamilyen új közúti ellenőrző módszer? Semmi bajom nincs vele, mert legalább dolgoznak a rendőrök és akik megállítottak, azok is teljesen rendesek és segítőkészek voltak. Csak kérdem, mert ilyennel még nem találkoztam. Bár igazából tetszik, hogy saját rendőri kiséretet kapok így, mert akkor őket látva mindenki betartja körülöttem a KRESZt. :)

2018. júl. 7. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom azt figyelte, hogy mikor követsz el valami szabálytalanságot és egyből meg is bírságolhat, esetleg valami gyanúsat fedeztek fel a vezetésedben még ha te tökéletesnek is érezted azt... legközelebb vidd el őket vásárolni egy bevásárlóközpont parkolójába.
2018. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Legközelebb - kizárólag a poén kedvéért - kezdj el körbe-körbe haladni egy háztömb körül. :)
2018. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Esetleg valami gyanúsat fedeztek fel a vezetésedben még ha te tökéletesnek is érezted azt..."


Erre azért rákérdeztem.


"Szép jó napot, biztosúr. Mi rosszat csináltam?" - Kérdeztem kedvesen, mosolyogva.

"Semmit. Közúti ellenőrzés." - Hangzott a válasz. :)


Lehet az volt a fura a vezetésemben, hogy egy sportkocsi képes 40-el és 50-el menni, ahol ennyi a megengedett sebesség. :D Amúgy nagyon kedves volt a rendőr és a rendőrhölgy. Egy rossz szavam nem lehet rájuk.

2018. júl. 7. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, sportkocsi.

Ilyent többnyire azok szoktak venni, akiknek eszük ágában sincs emberi módon vezetni, meg egyébként is stricik vagy betörők. És a rendőrök is ahhoz vannak szokva, hogy egy ilyen autóval minden létező szabályt megsértesz, tehát elég követni egy kicsit, és biztos a bevétel. Vagy legalább 10 percig szabályosan fogsz közlekedni, ameddig követnek.

2018. júl. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Ilyent többnyire azok szoktak venni, akiknek eszük ágában sincs emberi módon vezetni, meg egyébként is stricik vagy betörők."


Igen, van ilyen is. Tegnap pont egy ilyet láttam az M1/M7-es bevezetőn. A Közlekedésrendészek éppen lepattintották a rendszámot egy Mustangról. Gondolom valamit nagyon nem találtak rendben vele.

2018. júl. 8. 09:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Amíg mögötted mennek lecsekkolják a rendszám alapján a kocsidat. Ha valami nincs rendben egyből azzal tudnak kezdeni,de ha rendben van,akkor sem feltétlen úszod meg.No meg figyelik hogy csinálsz e valamit,betartod e a sebességet stb.


Én ha látom ,hogy mögöttem megy a rendőr , le szoktam menni a legelső mellékútra ,vagy leparkolok az út szélére és sokszor ez elég ,hogy más áldozatot keressenek.

2018. júl. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen ez egy új ellenőrző módszer, idén vezették be. Sebességet is mérnek így, mózgó kocsiból, és vannak civil autóik is ilyen követéses ellenőrzés céljára.
2018. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Körforgalomba menj három kört és menj ki belőle, elszédülnek és bent felejtik magukat :)
2018. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, ez már Vuknak is bejött, mikor a kutya üldözte. :)
2018. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!