Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti hogy nevezitek az elsőbbség...

Ti hogy nevezitek az elsőbbségadás kötelező táblát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy rendes nevén nevezitek, vagy bece néven? Ha utóbbin, akkor mi az? És szerintetek hogy van definíció szerint a rendes neve?

2018. júl. 9. 10:14
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
39%
Én Imrének hívom.
2018. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

Asszem volt itt egy kérdező, aki szemaforként hivatkozott a lámpára, nagy értetlenkedés övezte, amíg ki nem derült, hogy külhoni magyar. Szóval lehet, hogy az ismerősöd sem idehaza tanulta ezt a kifejezést, hanem mondjuk Erdélyben vagy a Felvidéken.


Egyébként ha tudnám, hogy olyasvalakit kell elvinnem, akinek szokása belevauvauzni a vezetésbe, akkor elmesélném neki az alábbi viccet:


"Egy cowboy lovagol a feleségével. A ló megbotlik. Azt mondja a cowboy:

- Egy!

A ló megint megbotlik.

- Kettő!

A ló harmadjára is megbotlik.

- Három!

Leszáll a cowboy, és leszállítja a feleségét is. A cowboy lelövi a lovat. Azt mondja erre a felesége:

- Miért tetted ezt szegény lóval???

- Egy!"


Aztán elindulunk, és az első "javaslatnál" azt mondanám neki: Egy!

(Ha eljutnánk a háromhoz, akkor megállnék és kiszállítanám az autóból.)

2018. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Alex Fly ***** válasza:
54%
Ritkán macisajt. Általában EAK.
2018. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"De ha a barátom minden kereszteződésben végigmondaná egészen hogy elsőbbségadás kötelező"


Hát, én hamar leszoktattam a "barátomat", meg mindenkit, hogy beledumáljon. Ha nem tettszik ahogy vezetek, átveheti a volánt, vagy mehet gyalog is...

(férjem teljesen máshogy vezet, mint én. De belenyugodott, hogy ha én vezetek, nincs beledumálás. - bár 10 éve vezetek balesetmentesen, tehát nincs is miért dumálni)

2018. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Beviz Elek ***** válasza:
84%

Macisajtnak hívom, rövidebb.


Mivel írtad hogy felvidéki, miért zavar hogy máshogy hívja? Más nyelvjárás, máshogy használják. Erdélyben a váltót kapcsolószekrénynek nevezik, de ezen biztosan nem fogok idegeskedni.

Te használod a szemafort, én nem, mégsem szólok be érte.


Az hogy beleszól a vezetésbe már más kérdés, le kell szoktatni

2018. júl. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%

elsőbbségadás tábla

mackósajt

2018. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%
Macisajt. De én mondjuk kimondottan szeretem a különböző nyelvjárások kifejezéseit megismerni, szóval tuti tesztelném, hogy szemafor-e vagy villanyrendőr, jogsi vagy hajtási engedély, stb.
2018. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagyok egy erdélyi, nálunk gyakran "csedeazö" táblának hívják, mert ez a román neve :D De mi gyakran nevezzük háromszögnek is, de szerintem ezt más nem nagyon használja.
2018. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem sokon múlott, hogy vasutas legyek. Ezért nekem sok bonyodalmat okozott volna, ha a szemafor szót nem a vasúti karos jelzőre használtam volna.


Azt nem minden esetben érzem bajnak, ha a mitfárer figyel és szól, ha kell. Csak ne keverje össze a navigálást a dirigálással. A folytonos kommentálás a másik, ami idegesítő. Ez nem focimeccs, és az utas nem narrátor.


Ha simán 3szögnek hívod a táblát, az azért baj, mert 3szög sok van.


Ma megkérdeztem az oktatómat, aki civilben rendőr. Azt mondta, hogy a suliban és a rendőrségen is macisajtozzák az elsőbbségadás táblát.

2018. júl. 9. 21:28
 20/22 anonim ***** válasza:

Én 24 éve vagyok vasutas, konkrétan a vasúti jelzők a szakterületem, de soha vasutastól még nem hallottam, hogy szemafor. Ez a szó már több évtizede kikopott a magyar vasutasság szóhasználatából. Annyira régen, hogy már vicceskedésből se mondja senki, még az se, aki egész életében ilyen jelzőket kezelt.

Pedig a "jelzőt húz" kifejezés megmaradt (és teljesen általános) abból az időből, amikor még mindenhol kézi erővel kellett szabadra állítani a karos jelzőt, és ezt a kifejezést használja az is, aki mindig is csak fényjelzőt kezelt, gombnyomással.


Ha beledumálnak a vezetésbe, az idegesít. Ha "külföldi" vagy tájnyelvi kifejezést hallok, azon mosolygok.

A tábla neve benne van a KRESZ-ben, másodpercek alatt utána lehet nézni a neten. Amúgy macisajtnak hívom, a rövidség kedvéért.

2018. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!