Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az mitől van, ha balkezes...

Az mitől van, ha balkezes forgalomban sokkal jobban boldogulok? Köze van ennek valami bal-jobb agyféltekés dologhoz?

Figyelt kérdés
2018. aug. 4. 10:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
De hogy érted? Európában nem is tudsz átmenni egy kereszteződésben, vagy csak úgy érzed, hogy jobban leterheli az agyad?
2018. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Beviz Elek ***** válasza:
58%

Én amikor olvastam erről, úgy volt levezetve, hogy: a legtöbb ember jobb kezes, ezért a bal oldalukon hordták a kardot, ezért a bal oldalon közlekedtek lóval. Amikor fokozatosan felváltották a lovakat a járművek, megmaradtak így. Később az okosok rájöttek hogy jobb oldalon könnyebb közlekedni és a legtöbb ország átállt.


Nem tudom hogy miért boldogulsz jobban a baloldalon, szerintem semmivel sem jobb, inkább csak megszokás kérdése.


Eddig csak Angliában vezettem a túloldalon, ott azért lehet könnyebb mert buta embereknek van megalkotva a szabályrendszer. Sem jobb, sem balkézszabály, nincsenek egyenrangú kereszteződések. Ha mégis ilyenbe futsz pl egy parkolóban, akkor megoldják egymást közt ahogy szeretnék. Tehát lényegében addig mész amíg keresztben fehér vonalat látsz magad előtt, ott elsőbbséget adsz és mész tovább. Az alap lámpás kereszteződés külön-külön elengedi a 4 irány, majd a gyalogosokat. Tehát amíg piros állsz és bámulsz, ha zöld akkor gondolkodás nélkül arra mész amerre akarsz és még a gyalogosokra sem kell figyelni. Egy lámpa nélküli kereszteződésbe is befordulhatsz mert a gyalogos nem lép eléd. Nehéz elhinni hogy nincs elsőbbsége, de ez a tapasztalat.


Egy szó mint száz, Angliában pl egyszerű a baloldali közlekedés, de nem azért mert annyira zseniális a túloldal, hanem azért mert a szabályrendszerükkel egy egysejtű is megbírkózik.

2018. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne! Angliában is ugyanúgy jobbratartás van és egyenrangú útkereszteződések is vannak, főleg vidéki helyeken. A forgalmas helyeket igaz telibe táblázzák.
2018. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Beviz Elek ***** válasza:
Jobbratartás természetesen van, egyenrangú kereszteződések nincsenek.
2018. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Beviz Elek ***** válasza:
Balratartás, bocs :D
2018. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Van egyenrangú kereszteződés, csak baromi ritka.

Viszont jobb- vagy balkézszabály az nincs.

2018. aug. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Beviz Elek ***** válasza:

Közúton sosem találkoztam ilyennel, csak parkolóban/magánterületen.

Mutathatnál egy street viewet róla

2018. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

[link]


Persze ez egy régi kép, azóta már festettek, de amint látszik nem elképzelhetetlen.

2018. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Beviz Elek ***** válasza:

És egy nagy figyelmeztető tábla hogy nincsenek jelölések. Mint látszik is, újraaszfaltozták az utat is nincs teljesen kész.

Tehát ugyanoda lyukadunk ki, előfordulhat, de egyáltalán nem szokványos, annyira hogy szabályozva sincs az ilyen eset.


Az általad mutatott helyen egyértelmű hogy a kamerás autó irányából kell elsőbbséget adni

2018. aug. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!