Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért terjedt mostanában el,...

Miért terjedt mostanában el, hogy a belső sávot kell használni sok nőnek meg a tanuló vezetőknek?

Figyelt kérdés
2018. aug. 12. 12:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%
Engem lehet nyugodtan lepontozni, aki megteszi a jogszabállyal szemben megy, szóval saját magát minősíti.
2018. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 _Jessy_ ***** válasza:
# 8 Egyértelműen a piros volt a hunyó. Beengedhette volna a puntós, de ha ez a szerencsétlen azt látja, hogy nem engedi, akkor álljon meg, aztán várja ki, amíg beengedik mások, ha már egyszer benézte, hogy megszűnik a sávja.
2018. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%

Ez a baj, előttem szóló, hogy úgy gondoljátok, hogy akinek nincs elsőbbsége, az pusztuljon el!

Ebből szokott lenni az, hogy utánad megy és befékez előtted.

2018. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 _Jessy_ ***** válasza:
54%
#13 Az olyan tényleg pusztuljon el, b...od! Vannak szabályok, be kell tartani. Ha ilyen helyzetbe kerülök, akkor megállok és várok, ha kell! Ennyi! Előbb-utóbb úgyis megszán valaki és beenged, de nem fogok szabálytalankodással balesetveszélyes helyzetet teremteni csak azért, mert nekem mindenáron mennem kell. Legtöbb balesetet egyébként pont az ilyen f...szarcúak okozzák, akik képtelenek felfogni, hogy a szabály legtöbb esetben nem azért van, hogy a közlekedőket szívassa, hanem azért, hogy védje őket! Elismerem, néha rámenősnek kell lenni a pesti forgalomban, hogy előre juss, de a videón látott magatartás jóval túlmegy ezen. Inkább rászorítja a másikat a záróvonalra, megy a bringasávon, csak azért, hogy nehogy meg kelljen állnia fél percre. Szerinted ez elfogadhatatlan, vagy az, hogy a puntós nem mondott le az elsőbbségéről?
2018. aug. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Nagyak válasza:

Számomra ezzel a kérdésel darázsfészekbe nyúltál: megbolondulok a sok paraszttól, aki képtelen máshol menni, mint a belső sávban! Egyébként én nem a nőktől és a tanulóvezetőktől látom ezt a gyakorlatot leginkább, hanem az idősebbektől. Nem tudom, az ő idejükben nem létezett még a jobbra tartási kötelezettség, ezt szokták meg, és fogalmuk sincs a KRESZ változásairól? De tényleg.


A jobbra tartási kötelezettségnél - az idézett paragrafus értelmében - teljesen tömött sávok esetét kivéve még akkor is el kell engedned a mögötted haladót, ha az gyorsabban menne a megengedett legnagyobb sebességnél. Az idézett paragrafusban NINCS ugyanis erre vonatkozó kivétel. Ha gyorsabb, és elmenne, el KELL engedned!


Egyébként meg mindazoktól, akik azt mondják, hogy az egészre azért tojnak nagy ívben, mert a külső sávban sok az akadály, és őket piszokul nem érdekli a mögöttük lévő, nehogy már nekik kelljen sávot váltogatni, kérdezném, hogy akkor a gyorshajtókkal sincs semmi bajod, ugye, ha azt mondják, hogy nekik aztán nincs idejük a sok majomra várni, akik őket feltartják?!


Itt jegyezném meg azt is, hogy a gyorshajtás az a mumus, amin kívül a rendőrség - talán az ittas vezetést leszámítva - az ég egy adta világon semmi másért nem büntet, és ez is vérlázító! A kijelentés empírikus bizonyítása nélkül állítom, hogy a gyorshajtásra ráfogott balesetek száma is jelentősen csökkenne, ha a rendőrség rámenne a jobbra tartási kötelezettség ugyanilyen szigorú betartatására, mivel ez jócskán csökkentené a "szlalomozások", illetve a kívülről történő előzések számát.


Mert ugye baj kizárólag a gyorshajtókkal van, az összes többi meg azt csinál az úton, amit csak akar...

2018. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Nem tudtad? Jovo te le lesznek a savok festve rozsaszinre es kekre. A tobbi nagy T betus mintaju lesz, nem kell majd tanulo matrica.
2018. aug. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 _Jessy_ ***** válasza:
# 15 Csak részben van igazad. Mert tudok olyan konkrét útszakaszt, ahol a belsőben megyek, mert a külső úgy dobál, hogy 50-el alig lehet menni, nemhogy a megengedett 70-el. Persze elengedem, ha valakinek lassú a 70, aztán visszajövök belülre. Másik dolog, hogy sok balesetet valóban nem a gyorshajtás okoz, amit annak titulálnak, hanem az, hogy a gyorshajtás mellé gyakran agresszió is társul. Szóval annyira nem nagy baj, ha vadásszák őket. Én inkább azért utálom a zsandárokat, mert leginkább kint felejtett 40-es tábla mögé mérnek, meg olyan időszakokban mérnek, amikor a legkisebb a kockázata a gyorshajtásnak. Amikor meg tényleg balasetveszélyes (sok a gyalog, sok a kerékpáros, stb.) akkor baxnak mérni. Mert ugye olyankor kevés a gyorshajtó, nem lehet annyi pénzt keresni vele.
2018. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Nagyak válasza:
#17: nem igazán beszélünk el egymás mellett, hiszen te elengeded (leírásod szerint) a mögötted gyorsabban haladni szándékozót. Én pedig arra vagyok kiakadva, aki az istennek sem...
2018. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!