Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balra kanyarodó sávból meg...

Balra kanyarodó sávból meg szabad fordulni ha visszafordulás nincs felfestve, de visszafordulás nincs táblával tiltva, illetve záróvonalat sem lépek át?

Figyelt kérdés

2018. aug. 16. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
A kötelező haladási irány tilt(hat)ja a visszafordulást.
2018. aug. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem. A balra kanyarodó sávból csak akkor szabad megfordulni, ha engedélyezve van a megfordulás is.

Példa: [link]

2018. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják amúgy rendőrkanyarnak. Merthogy csak a rendőr teheti meg. :)
2018. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

azt írtad, balrakanyarodó sávból..


nos az balra kanyarodásra engedélyezett, visszafordulásra nem...

..gondold át, miért nem engedélyezik ott az adott helyen, mi lehet az ok?

2018. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. aug. 16. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Főleg azért nem, mert ilyenkor szokott a keresztező útvonal piros mellett "jobbra-zöldet" kapni. Megfordulsz, aztán csattantok a balról szabályosan jobbra kanyarodóval.
2018. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolsónak igaza van, de en 2x2 savoson meg szoktam azert csinalni, erre odafigyelv
2018. aug. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, tudom. Az elméletet mondtam, de pl. A Hungária krt. - Egressy út kereszteződésben én is megcsinálom, mert ott van hely a villamossínek miatt a belsőbe visszafordulni. És az emberek többsége a szélső sávba fordul jobbra, esetleg a középsőbe, olyan elvetemülttel még nem találkoztam, aki a belsőbe kanyarodott volna ki.
2018. aug. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

„de visszafordulás nincs táblával tiltva”. Az biztos. Ha lenne útkereszteződésnél, vagy akár az útkereszteződésben „megfordulni tilos; a tábla azt jelzi, hogy az úton megfordulni tilos*¹” (ez a megnevezése, nem pedig visszafordulni tilos); akkor sem lenne hatálya az útkereszteződésre. Ha nem lenne más oka, csak ilyen táblával akarnák tiltani, akkor a balra kanyarodó sávból meg lehetne fordulni, ugyanis a megfordulni tilos tábla hatályát az útkereszteződés kezdete feloldja.*²


*¹ 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (azaz, a KRESZ) 14. § (1) c)

*² „Az (1) bekezdés c)-g) pontjában említett jelzőtábla hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződés kezdetéig tart, kivéve, ha a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla ennél rövidebb távolságot jelöl meg, vagy a (7) bekezdésben*³ említett jelzőtábla a tilalmat előbb feloldja.” ← 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (azaz, a KRESZ) 14. § (6)

*³ „14. § (7) Mozgó járművekre vonatkozó tilalmak vége” jelzőtábla” ← 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (azaz, a KRESZ)

2018. aug. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!