Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkolóban összetörtek,...

Parkolóban összetörtek, rendőrség semmit sem tesz? 18/f

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves "kezdő" autós vagyok. Próbálom röviden leírni a történetet. Apum rákos, így kéthetente károk vele a Korányi kórházba, ahol rendszerint a kórház parkolójában parkolok (kamerával megfigyelt), adott nap végeztünk a kezeléssel, indultunk haza mikor észreveszem hogy autóm eleje meg van húzva és be van horpadva. A tettes elhajtott, viszont találtunk egy cetlit, amin a tettes rendszáma volt illetve a tanú telefonszáma, és vállalta hogy tanúskodik a balesetről amit végignézett.

Írtam egy levelet a kerületi rendőrségnek, mindent leírva, tettes rendszámát, a tanú telefonszámát stb.


Majs most az eset után 2 hónappal kaptam egy levelet, hogy az ügyet lezárták, beidézték a tanút, az elkövetőt, azonban ismerettlen tettes miatt lezárják az ügyet MERT NEM TUDJA A TULAJDONOS HOGY AZNAP KI VEZETTE AZ AUTÓT.


Ez most komoly? Nem tudja ki vezeti az autóját? Érdekes módon ha trafipax lefotóz, k*vára senkit nem érdekel ki vezette az autót, egyből küldik a tulajnak a csekket. Mit tudunk tenni? Egyáltalán ez most valami kandikamera? Komolyan nagyon nagyon dühös és szomorú vagyok hogy ennyit ér a rendőrség..



2018. aug. 17. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát fura ha ilyen indokkal elintézték.

Szerintem a biztosítóval egyeztess, főleg így hogy ismered a károkozót.

2018. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Kitalált történet.


"Írtam egy levelet a kerületi rendőrségnek, mindent leírva, tettes rendszámát, a tanú telefonszámát stb."


Dolgozz még rajta.


Abban reménykedem, hogy édesapád betegségét is csak kitaláltad és esti unaloműzésből írtad ezt a kérdést.

2018. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
+ infó: vagy csak szimplán el vagy keseredve.
2018. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akik nem hiszik el, privátban küldöm képfeltöltés oldal linket ahol fel van töltve a rendőrségtől kapott leveleme illetve amit május 8.-án írtam levél.

(GYK nem engedélyezi hogy kommentben kitegyem)

2018. aug. 17. 19:12
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Van nekik ennél fontosabb dolguk is, például trafizni vagy égőkészlet hiánya miatt büntetni. Szolgálunk és védünk!
2018. aug. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Kedves .O....t!


Lehet, hogy én vagyok szkeptikus de az kinyomtatott lap mindeféle pecsét és aláírás nélkül. Simán lehet, hogy én tévedek és hülyeségeket beszélek, de én már kaptam határozatot a rendőrségtől hasonló ügyben, nem így nézett ki.


Azzal is szkeptikus vagyok, hogy egy levél alapján majd nyomoz a rendőrség. Egy feljelentési procedúra picit másabb.


Nyilván az is lehet, hogy én csak itt kukacoskodom és a kérdezőnek van igaza. Erre az esetre természetesen elnézést kérek.


Én nem küldözgetném ezt a képet fűnek, fának vagy jobban moderálnám benne szereplő adatokat mert a tartalommal vissza lehet élni.

2018. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

Hát érdekes az is, hogy nem indíthatnak eljárást rendszám alapján. Ez nem kerek, számos alkalomkor van, hogy csak a rendszám alapján büntetnek, vagy keresnek valakit.

És az is érdekes, hogy nem írta alá a határozatot a rendőr. Ugyanis így teljesen érvénytelen.

És furcsa, hogy egy tanú simán megadja az elérhetőségét és a károkozó.

Na meg az is furcsa, hogy csak hazaérve veszed észre, hogy egy cetli van a szélvédőn.

2018. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van! A cetli nem a szélvédőn volt hanem a hátsón. Így nem láttam. Illetve a kórházból kiérve cheno terápia után nem ez volt az első hogy körbenézzek, hisz ki hondolna rá.

A papír valóban érvénytelen. Nővérem jogi egyetemre jár, talaltunk ismerőst ezáltal aki BRFK-n van, és szerdán a rendszerben utánanéz a dolognak (az ő keze alatt áll az összes kapitányság) illetve ezután felleb. lesz.

A pecsét és aláírás hiányt mi sem értjük..de tényleg nem kamu az eset, nem szórakoznék ilyenekkel, meg egyébként mi hasznom származna ebből hogy ilyen kamu kérdéseket gyártok ide?

Higyjétek van jobb dolgom is ennél.

2018. aug. 17. 20:57
 9/12 A kérdező kommentje:

Illetve hozzá teszem hogy a végzés nem érvénytelen! Csak nem hitelesíttet. Tehát ergó nem tudom felhasználni hiteles dokumentumként, de ugyanúgy a fent leírtak teljes mértékig érvényesek.

(Jogász nővérem)

2018. aug. 17. 21:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Update: van rajta aláírás, a dokumentum első oldalán a jobb felső sarokban elektronikus aláírás található.
2018. aug. 17. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!