Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit jelent a "Mindkét irányból...

Mit jelent a "Mindkét irányból behajtani tilos" tábla? Az utca mind a kettő végéről tilos bemenni? De akkor minek az utca?

Figyelt kérdés
Nem vezetek, nem ismerem a kreszt, csak kíváncsi vagyok, nem kell fikázni!

2018. aug. 24. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Az adott útra tilos behajtani járművel.

Ettől még a gyalogosok bemehetnek.


Vagy ha van kiegészítő tábla, akkor az azon megjelölt kivételek is bemehetnek. (pl. Kivéve BKV, Kivéve engedéllyel, Kivéve célforgalom, stb.)

2018. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csak azért, mert ott volt már az utca és egyszerűbb volt letiltani a forgalmat, mint eltávolítani az utcát.


Érdekelne a konkrét helyszín, mert így bármi lehet, akár az is, hogy sétálóutca van ott, csak nem oszloppal zárták le.

2018. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Biztos félreérthető voltam; Szóval, úgy kell ezt érteni, hogy az utca mindkét végéből tilos behajtani adott járművel, vagy az egyik végén-ahol a tiltó tábla van- a jobbról és a bvalról érkezőnek is tilos a behajtás,tehát tulajdonképpen egy egyirányú útról beszélünk?

Köszönöm az okító válaszokat!

2018. aug. 24. 22:56
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha csak az egyik végén van tiltó tábla, akkor az egyirányú utca és az eredeti kérdésben nem ez volt. Ha mindkét oldalon van tábla, akkor értelmetlen ezen filózni, de nyilván nem egyirányú az ilyen utca, mert akkor ott lenne a kék nyíl is.
2018. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Kivéve célforgalom, nem? Különben az építési anyagokat sem vihették volna be, épp olyan mint a mi utcánk "teherautóval behajtani tilos" nincs kiírva, hogy célforgalom, így elköltözni sem tudnék mert nincs az a költöztető aki 300 métert sétál a utca végére a zongorámmal pl. vagy a nsgy hűtővel, vagy marad a furgon, 5 fordulóvl, de egyenlőre nem költözök, itt születtem.
2018. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Oké, most már értem! de azon agyalok, minek felhívni a közlekedők figyelmét egy ilyen táblával arra, hogy -"Vigyázat, a másik végén is tilos a behajtás!"- hiszen egyszerre úgy is csak egy helyen lehetsz ott? Nem tudom érthető-e a dilemmám? Szóval mi értelme egy ilyen tipusú tiltó táblának? Kinek szól? Hiszen aki az egyik végén megkapja a "behajtani tilos" táblát, csak nem fog átsasszézni a másik végére, hátha ott több szerencsével jár!
2018. aug. 24. 23:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az egyirányú utca végén behajtani tilos van. Piros kör alakú tábla, középen vízszintes fehér vonal.

A mindkét irányból behajtani tilos tábla pontosan azt jelenti, ami a neve, nincs mit magyarázni rajta.

Az utcába tilos behajtani innen is, onnan is. Mi nem érthető ezen?

Gyakran használják kiegészítő táblával: kivéve engedéllyel, kivéve BKV és TAXI, kivéve áruszállítás.


Minek az utca? Például laknak benne, és nem akarják hogy átjáróház legyen, mert pl. remek egérút lenne lejutni egy bedugult főútvonalról. Vagy védett övezet, mint Budapesten a Kiskörúton belül több mellékutca.

Ne felejtsd el, hogy az utca nem csak az autósoké, hanem az ott lakoké is. Utóbbiak érdeke fontosabb, mint az előbbieké. Ezt csak arra a pökhendi kiszólásodra írom, hogy "akkor minek utca"... lakni, kerékpározni, sétálni, élni úgy hogy nem kell másodpercenként autókat kerülgetni.

2018. aug. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Oké, most már értem! de azon agyalok, minek felhívni a közlekedők figyelmét egy ilyen táblával arra, hogy -"Vigyázat, a másik végén is tilos a behajtás!""


Egyrészt amit leírtál, másrészt tájékoztatja a sofőröket, hogy onnan nem kell számítani forgalomra (persze biciklis, mentő, gyalogos ettől még kijöhet onnan). De nekem sántít a kérdésed, mert általában "kivétel célforgalom" vagy valami kiegészítő tábla szokott lenni az ilyen helyeken, hacsak tényleg nem sétálóutcát csináltak belőle.

2018. aug. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Elbeszélünk egymás mellet, azt hiszem. És nem voltam pökhendi,csupán érdekel a téma. Megpróbálom érthetőbben megfogalmazni; Adva van egy út, vagy utca, ahová tilos behajtani, tiszta sor. De miért kell egy külön erre a célra foganatosított táblával jelezni számomra, hogy ez a tiltás az útca másik végén is fenn áll?! Ha én haladnék az úttesten és -teszem azt- jobb kéz felől látnék egy mellék utcát, ahol behajtani tilos tábla van, pont leszarnám, hogy ugyan ez várna az utca másik végén is! Tudomásul venném, hogy onnan nézve ahol én éppen vagyok, tilos a behajtás és kész! Megvonom a vállam és tovább gurulok, ennyi! OIlyan ez, mintha egy képzeletbeli fityiszt mutatnának utánam a szabály alkotók, hogy - Bibibá, a másik végén sem jöhetsz beeeeeeeee......De kit érdekel?
2018. aug. 24. 23:27
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Te lesz.od, a csomagszállító, akit a drága a vevő az utcába rendelt, az meg látja, hogy a másik oldalon sem fog tudni behajtani, ezért nem kell körbekolbászolnia a helyet.


2. Ha sétálóutca a hely, akkor lehet, hogy az egyik oldalról be lehet hajtani pl. áruszállítóknak. A táblából ugyanígy látja az áruszállító, hogy a túloldalt be fog-e tudni hajtani.


3. Lehet útépítés is (ideiglenes lezárás), amikor pont az utcában lenne dolgod. Ha kint a tábla, akkor látod, hogy a túloldalt be tudsz-e hajtani vagy sem.


4. Lehet szó magánútról is, amit nem közlekedésre szántak, ipari parkokban lehet látni ilyet.

2018. aug. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!