Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki volt a hülyébb? Én vagy a...

Ki volt a hülyébb? Én vagy a buszos?

Figyelt kérdés
Két sáv van, az enyém fog megszűnni, de elég hosszan van hely, hogy beférjek, nyomom neki, erre a buszos is elkezdi nyomni, éppen hogy befértem elé, mert megszűnt a sáv, és jöttek már szemből, Persze dudál mint az állat, amíg mögöttem jött. Tulajdonképpen nem előzés volt, hanem besorolás. Nem kell segíteni a besorolást, főleg csúcsidő esetén? Nem vagyok kezdő, napi 50-100 km-t megyek. Vagy én voltam a hülye? Azt is elfogadom, ha nekem kellett volna megvárni, míg beenged ő, vagy a mögötte lévő, de ott 70-el lehetett menni, elég beállt volna a forgalom ha satufékezek és várok.

2018. szept. 11. 08:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

"nyomom neki, erre a buszos is elkezdi nyomni, éppen hogy befértem elé"


Ha így szeretsz vezetni, azt javaslom, szerezz be egy kocsit, ami a gázadásra valamivel intenzívebben reagál. Itt van pl egy nem egészen 700ért: [link]


Ennek odatiporsz egy parkettagázt, állva hagyod a buszt. :)

2018. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Semmilyen balra kanyarodó sáv nem volt, hanem összeért a két egyenesen haladó sáv.
2018. szept. 11. 10:44
 13/19 anonim ***** válasza:
Egyébként nem törvényszerű az, hogy a jobb oldali sáv szűnik meg, a belső is megszűnhet, akkor jobbra kell sávot váltani, aminek szintén nincs jelentősége, mindkét esetre ugyanúgy vonatkoznak a szabályok (a sávot váltónak kell elsőbbséget adni a másik sávban haladók részére)
2018. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 veterán vas ***** válasza:

#12!

Olyan nincs hogy két párhuzamos sáv csak úgy összeolvad. Mindenütt az a megoldás, hogy az egyik változatlanul megy tovább a másik pedig belevezetik. Ezt általában nyilak is jelzik. Tök mindegy hogy jobbról vagy balról, de aki ezeket a nyilakat látja maga előtt, annak kell alkalmazkodnia a másik sáv forgalmához.

2018. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy a buszos is paraszt volt, ennyiért nem illik dudálni meg anyázni. De ha máskor nem akarsz konfliktust, akkor inkább elveszed a gázt, és megvárod, míg elhalad. Persze a buszt meg kamiont én se szívesen engedem magam elé, ha egy mód van rá. Gyorsítani kell rendesen.
2018. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nyilván egy dolog a szabály, egy másik pedig az, hogy azért elvárható mindenkitől az, hogy ne nehezítse meg a másik ember helyzetét. Látom, hogy véget ér a másik sáv, látom, hogy gázelvétellel vagy csak simán a sebességet tartásával segíteni tudom a másik sávban közlekedőt, akkor nem állok neki gyorsítani meg izmozni 40 utassal a hátam mögött. És főleg nem nyomom a dudát idegbeteg módon, mert egy buszvezető naponta tucatnyi hasonló helyzettel kell megküzdjön es bizony rohadtul nem egészséges, ha tucatnyi alkalommal fel is kûrja rajta az agyàt.


Ezzel együtt jogilag természetesen a buszos volt a jó gyerek, te meg a szår arc.


14-esnek: Magyarországon igaz, de külföldön van olyan, hogy egyszer csak kèt sávból egy lesz és nincs felfestve, melyik melyikbe csatlakozik bele. Persze ez az eset le is van szabályozva a helyi szabályokban.

2018. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Egyébként ez is Anglia, csak a kérdés szempontjából nem volt lényeges. Nekem voltak ott a nyilak, hogy be kell sorolnom, neki volt elsőbbsége, de tényleg annyi lett volna, hogy elveszi a lábát a gázról, még nagyon fékeznie sem kellett volna. Egyébként valóban van pont ugyanott mindkét irányból egy sávba besorolós útszakasz, ott tenyleg egymás között döntjük el, ki menjen előbb. De szerencsére itt így is befértem, máskor sokkal jobban figyelek, elengedem a nagy buszokat, kamionokat, ha nem vagyok biztos a dolgomban, mert még ha nem is én lettem volna a hibás egy másik helyzetben, akkor is maguk alá darálnak ezek a nagy gépek.
2018. szept. 12. 09:43
 18/19 anonim ***** válasza:

Angliában minden fordítva van. Ott még a kenyér héja is belül van.


Egyébként milyen Suzuki, mert egy sok kilométeres régi sviftet, egy új pl Detroit Diesel motoros busz legyorsul.


Nekünk volt egy vicces esetünk Pesten. Simán legyorsultunk a lámpánál egy Honda Accordot egy (nyilván pótkocsi nélküli) Peterbilttel. Annak azért van egy fílingje, amikor egy akkora dög füstölő gumikkal indul meg...

2018. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Te voltál a hülyébb, mert neked elsőbbséget kellett volna adnod a busznak. Sosem értem, hogy milyen jogon kezd el erősködni az, aki az úton alárendelt szerepben van.
2018. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!