Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Foghúzás után néhány órával...

Foghúzás után néhány órával te le mernél vezetni 300 km-t?

Figyelt kérdés
Holnap délelőtt lesz egy fogászati beavatkozásom, aminek még az is lehet, hogy húzás lesz a vége (egyik hátsó fogról van szó, tehát sok gyökeres, gondolom vérezni fog rendesen). Nem tudom, hogy az érzéstelenítő injekciók után, a vérzés és az esetleges fájdalmak mellett el merjek-e indulni autóval egy hosszabb útra (egyedül). Milyen gond lehet útközben? Vagy várjak az utazással inkább péntekig?
2018. szept. 12. 09:29
1 2
 1/16 anonim válasza:
64%

Akármilyen pici is, de a foghúzás is egy műtét! Ha jó a dokid és rendesen elérzésteleníti, attól még a szervezeted el fog fáradni. Arról ne is beszéljünk hogy mi van ha fellép valami komplikáció (nem ijesztgetni akarlak, csak személyes tapasztalat, nekem nem állt el a vérzés, 2 óra múlva ügyelet lett a vége :/ )

Én biztos nem vezetnék így, sőt semmit se csinálnék, haza mennék pihenni.

2018. szept. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%

Ennyire ne aggódjál... nem fog ömleni belőle a vér,amúgy hátsó sokgyökeres nagy fog,esélyes,hogy varrni fogják

Nem lehet akkora vérveszteséged (ha nincs alvadási stb bajod,de akkor arra készülnének),hogy olyan ramatyul legyél,hogy ne tudj vezetni.

Max fájni fog,de irassál fel fájdalomcsillapítót, a recept nélküliek nem bizti sokat érnek majd,de amúgy meg nem biztis,hogy kelleni fog...

2018. szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Második meglehetősen felelőtlen választ ad. Foghúzás után NEM ajánlatos vezetni.
2018. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

kérdésedre válaszolva: én el mernék indulni 300 km-re is..

a fogászati beavatkozást minden ember másként éli meg, nincs sablon. Menj kocsival, vársz a húzás után egy órácskát, aztán már érzed, hogy szédülsz, vagy nem.


Amúgy nem lehet horror egy húzás, mert nagyon vigyáznak a fájdalomcsillapító adagolásával.(is)

én szemműtét után egy szemmel kavartam haza...azt mondta a doki, hogy óvatosan, de mehetek...


menj kocsival, sok szerencsét.

2018. szept. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem vagyunk egyformák. A férjem foghúzás után(ha nem komplikált) simán tud vezetni. Én viszont még fogtömés után sem tudok, mert nagyon pánikolos vagyok, és a fogászati kezelés után annyira le vagyok fáradva agyilag, hogy képtelen lennék figyelni az útra. Így én nem vezetek akkor.
2018. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
9:30-ra megyek a fogorvoshoz, délután 14 és 15 óra között terveztem elindulni Bp.-ről vidékre (általában kb. 4 óra az út, forgalomtól függően), nem autópályán fogok menni (szóval ha nagy a baj vmelyik útbaeső nagyobb városban csak találnék egy kórházat, ahol fogadnának). Tehát kb. 5 óra fog eltelni az esetleges húzás és az indulás között, kb. akkorra fog kimenni az érzéstelenítő, gondolom. Szerintem majd meglátom, hogy hogy leszek, és ennek függvényében fogok elindulni. Én mondjuk az a típus vagyok, aki vezetés közben csak a vezetésre tud koncentrálni :) , tehát nem szokta elterelni a figyelmemet semmi, és elálmosodni sem szoktam. Csak ez ugye olyan szitu, ami kiszámíthatatlan...
2018. szept. 12. 10:02
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 1 hónapja húzták ki jobb felül hátulról a másodikat, de semmi gondom nem volt a vezetéssel. Sokkal inkább azóta van az evéssel/rágással...
2018. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
bocsánat bal oldal :D ezt a kettőt mindig keverem :D
2018. szept. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem ígérném meg senkinek, hogy levezetek 3-4 órát egy foghúzás után, ha nem tudom, hogyan szokott reagálni a szervezetem. Ha nagyon muszáj eljutni, hát vennék egy mély levegőt, vonatjegyet meg egy nagy adag fájdalomcsillapítót, feltölteném a telefonomat vész esetére és úgy vágnék neki az útnak. Mert azért egy erős fájdalomcsillapítótól csúnyán be lehet lassulni és eltompulni, ami nagyon nem mindegy, ha autót vezetsz. A vonat meg lehet, hogy lassú, dzsuvás, àtszállásos, de legalább nem mész bele a szembejövő sóderszállítóba... valamit valamiért.
2018. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha ennyire parázol, maradj otthon, tökmind1, ki mit mond, a kérdésedben benne van a válasz, te két napot szeretnél várni.
2018. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!