Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért hiszi azt néhány autós,...

Miért hiszi azt néhány autós, hogy büntetlenül vegzálhatja a többi közlekedőt?

Figyelt kérdés
Főleg, amikor céges autóval követési távolságot nem tartva megy a másik mögé villogtatva, dudálva. Egy magánembernél még megértem, mert visszakövethetetlen a dolog, de egy ismert vállalkozás nevével felmatricázott autónál nem tudom mire vélni. Nyilván amint hazaérek első dolgom, hogy rendszámmal, helyszínnel és időponttal azonnal küldöm a levelet a cégnek a történtekről. Legutóbb is kaptam 10e Ft-os ajándékutalványt egy hasonló eset miatt. Gondolom a szakmunkás kormánycsavargatót megdicsérte a főnöke a történtekért. Mindenesetre a másik idegeskedik, őt kérdezi a főnöke, nekem pedig tiszta haszon.
2017. aug. 20. 11:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Örülök, hogy neked ez a legnagyobb problémád az életedben és az utakon. Bár, ha valaki ennyire hárklis, minek vezet? Engem sose érdekelt, ha egy buta ember a seggemban jön. Nézem a tükröt így nem satuzok előtte. Ha meg nekem jön ,úgyis ő szívja meg. Küldözgetne levelet a fene.
2017. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

"Nézem a tükröt így nem satuzok előtte."


Egészen addig, míg előtted nem történik valami, ami miatt satuznod kell.


"Ha meg nekem jön ,úgyis ő szívja meg."


Nem csak ő. Vétlen félként is szívás egy baleset, senki nem fogja kifizetni a kocsid értékvesztését és jó eséllyel neked is pénzbe fog kerülni a javítás az avultatás miatt.

2017. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%

2-es


De még mindig ott tartunk, hogy attól ,mert ezen pániklok és küldözgetem a levelet a cégnek mitől lesz jobb?

2017. aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%
Én sem értem, hogy mire jó ez? Mondjuk én azért először megkérdezném az alkalmazottamat is. Ha az önjelölt ügynök elküldi az időpontot és a helyszínt, én tudok nézni sebességet. Ha kiderül, hogy azért dudált és villogtatott, mert a kedves kérdező az országúton indokolatlanul lassan kocsikázott, akkor tőlem biztos nem ajándékutalványt kapna...
2017. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
12:05: Nézd, ki kell menni arra az útszakaszra és megnézni, hogy a közlekedési táblák mit jeleznek. Az önbíráskodás azért egy más kérdés, vannak törvények és szabályok Magyarországon. Ennyi erővel, amikor a sok balek a 100e Ft-os órát lógatja a kezén simán le lehetne venni róla, de mégsem tesszük. Pedig megérdemelné, mert nem figyel az értékeire.
2017. aug. 20. 12:13
 6/18 A kérdező kommentje:
11:57: Miért kell ezen pánikolni? Ülünk a kocsiban öten, van másik kocsi is. Mi történhet, amiért nekünk pánikolnunk kellene?
2017. aug. 20. 12:15
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem pánikolsz akkor minek küldözgeted a levelet? Ennyire sok szabadidőd van? Vagy te az a tipikus, kössünk bele mindenkibe típus vagy. Egyébként lemerném fogadni, hogy az esetek 70%-ban döcögsz előttük és csodálkozol, hogy mivan. Legalábbis hivatásos sofőrként dolgozok, de én ennyi letolást nem látok ,amennyit ti előadtok. Pedig az évi 150k km megvan.
2017. aug. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Hogy miért küldi a levelet? Nyilván az ajándékutalványért, vagy ingyenes termékmintákért.

MIndez lejön abból, hogy fogalma sincs, hogy a másik sofőr milyen beosztásban van, de szerinte biztosan szakmunkás...

Ledegradálni a másikat, az megy.


És hogy miért nem halad, mikor lehetne menni?

Mert hátrafele leseget, felírja a rendszámot, felírja az időpontot, stb.

Ezalatt akár előre is nézhetne, és a másik nem lenne a seggében, de abból nem lenne ingyenajándék, vágjátok?

Biztos nem áll félre felírni a rendszámot, meg az időt, és biztos nem is jegyzi meg.

Ahhoz, hogy menet közben írjon, és ne az utat figyelje, lassabban kell haladni, aztán persze neki áll feljebb, ha a másik haladna.

2017. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Régen az ilyen önkéntes rendőrök írogattak jelentéseket a szomszédrol, barátokról...


Te trottyogsz a belsőbe százzal , de sajnos nekünk nincs kinek levelet írogatni hogy hlye vagy. Már nem játszanad az önkéntes hlyet nyugi. Sajnos ezt még nem büntetik nálunk .

2017. aug. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nemtudom, én 15 éve vezetek 3 féle autót is lassan általában, pl. főúton 90-el megyek, autópályán 130-al és eddig egyszer villogtatott autópályán egy idegbeteg 30 éves 2-es golf a fos tédéjivel, de nem foglalkoztam vele.
2017. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!