Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha autópályán kamionok előzése...

Ha autópályán kamionok előzése közben mögöttem este refit nyom valaki, mi a biztonságos megoldás?

Figyelt kérdés
A tükrökbe belenézni nem tudok és hátra fele sem, az erős fény miatt.
2018. szept. 17. 09:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%
Jajj Elek... Két diplomám van, ha már így rákérdeztél. De a tárgyra visszatérve, bizonyára van oka annak, hogy a Vmax környéken autózik a válaszadók többsége és mégis rendre a seggükbe állnak villogni. Ám ez az ok nem az, amit implikálni próbálsz: nem a válaszadók bénasága. És nem a te messze földön híres ügyességed. Hanem egyszerű aggresszió, kisstílűség, fåszméregetés. Rossz értelemben vett proli tulajdonság.
2018. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

#9: "De ezaz, hogy nekem nem érkezik meg a seggembe és nem kezd el villogni. Akkor valamit csak jól csinálok nem?"

Nem mindenki teheti meg, hogy mindig csak kihalt utakon vagy késő éjszaka utazzon. 11 után senki nem villog, tempomattal végig lehet menni az országon keresztbe.

M1, M7, M3 mind türhő népség vonulási útvonalai, 100 km alatt legalább 15-20 villogós tetvet látok. próbálom kerülni ezeket, már 5 kocsival hátrébb takarásban is kitűnnek fogyatékos vezetési tudásukkal, általában a szalagkorlát és a felezővonal között imbolyognak.

2018. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Beviz Elek ***** válasza:
0%

Eleget vezettem Magyarországon (is) nappal, sosem vokt problémám. Talán nem a tempomattal kellene aludni hanem alkalmazkodni a forgalom ritmusához.

Nem mondom hogy nincs egy kretén sem, de közel sem olyan a helyzet mint ahogy leírjátok, főleg nem olyan hogy érdemes legyen gyakorin sírni miatta.

Tanuljatok meg vezetni.

2018. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%

"hanem alkalmazkodni a forgalom ritmusához."


Mondja aki az előbb írta hogy 120-al tötymörög az autópályán.

2018. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%
teljesen igazad van, a forgalom ritmusát fel kell venni! de azt fogd fel, higy pont az nem tudja felvenni a forgalom ritmusát aki villog meg tol.
2018. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Beviz Elek ***** válasza:

#14

Én nem beállok a számomra kényelmes sebességre tempomattal (120km/h), hanem tartom a kényelmes átlagot, közben pedig figyelem a tükröket.


Te 130at mész, de tempomattal és nem vagy tekintettel másra-> bunkó vagy és sírsz ha letolnak/levillognak

Én 120 átlagot megyek de nem szambázok be a belsőbe ha ott nagyon jön a másik, elengedem a gázt egy picit és megyek utána. Ha sok kamiont előzök és messzebb tudok visszasorolni, akkor még hiába van messzebb a másik, kicsit felgyorsítok hogy ne tartsam fel. Engem nem is villognak le és kényelmesen eljutok mindenhová.

2018. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
55%

Bevágni a féket nyilván bunkó dolog! De elengedni a gázt már teljesen okés!

Ha valaki nagyon jönne mögöttem, akkor próbálok igyekezni.

Ha viszont nagyon jön és még villog is, akkor elkezdek lassítani (fék nélkül) és visszamegyek a kamion mögé(!) és szépen elengedem! :) Teszem ezt akkor is, ha már a vezetőfülkében ülő kamionsofőr fejét is láttam! Ennyi

2018. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!