Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem merek lendületesen közleke...

Nem merek lendületesen közlekedni mint a korosztályom, ez tapasztalatlanságra vall?

Figyelt kérdés

Szóval, minap láttam pár ismerősömet akik most kapták meg a jogsit, hogy szépen, lendületesen, ügyesen, gyorsan közlekednek, nem csak regéltek róla, kvázi láttam meg sikerült jobb oldalt élőben végignézni, hogy mily közel mentünk egyes járművekhez, záróvonalon előzni.


Én 20 éves vagyok, legnagyobb veszélyeztetés amit elkövettem az, hogy záróvonalon megelőztem egy kaszálást végző traktort gyorsabban a megengedettnél, és egyszer satuztak előttem én meg jobbról kikerültem nem figyelve a jobb sávot ( de nem lett baj ).


Úgy vélem ,hogy valami aggaszt, valami belém vésődött ami miatt én nem merek a fenn említett módon közlekedni vagy minimum valami lendületet, talpraesettséget tanúsítani az utakon. Valóban, iszonyatosan sok "autó baleset " videót láttam youtube-n, ha balesetet látok mindig összeszorul bennem valami, fáj, elkezdek félni, még akkor is ha könnyű sérülésekkel megússzák vagy csak szimplán koccanást látok.


3 éve vezetek, naponta, eddig balesetmentesen. ( most csinálom a C jogsit és valahogy most jön elő bennem a félelem/tapasztalatlanság, vagy nem is tudom mi)


Tapasztalt már ilyet valaki saját magán?


2018. okt. 11. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted, nem csinálsz meg minden baromságot a volán mögött, amit a többiek. Ez kérlek szépen józan paraszti észre vall, mert tudatában vagy, hogy magad és másokat veszélyeztetsz a volán mögötti ökörködéssel (mint azt nap mint nap látjuk a hírekben), ilyesmit figyelembe venni a korosztályodban általában nem divat.
2018. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ők bizonyára nem lendületesen vezetnek, hanem felelőtlenül nyomják neki, mint süket a csengőnek, veszélyeztetnek vele másokat, azt hiszik, hogy ez a menő, meg neked se kéne vezetni, ha így gondolkozol.... és abban a téves tudatban léteznek, hogy ők a Schumacherek, pedig qvára nem.
2018. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

ma 19:54-es vagyok


a záróvonalat pedig azért szokták általában felfesteni, mert sok hlye magától képtelen felfogni és érzékelni azt, hogy ott veszélyes az előzés.


És az is egy óriási őrület, hogy mi az, hogy közel menni máshoz? Ez menőség? Ehhez tudás kell? Nem, ehhez nem kell tudás és ez őrültség, ugyanis akármi történhet (pl. egyik autó ráhajt valamire, ami megdobja a kocsit, vagy kifut egy kutya és befékez az illető, vagy akármi)


Kéne oktatni nektek veszélyhezeteket, hogy mikből milyen balesetek tudnak születni... képekkel, stb.. meg hogy felfogjátok agyilag, hogy az autó nem játék, a közút pedig nem játszótér.

2018. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De nehogy már az legyen a normális hogy mindenki össze-vissza megy, mert azt hiszi ő az élet császára és kormánnyal a kezével született, a többiek meg emiatt szarul érzik magukat.
2018. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Városban se azért 50 km/h a sebességhatár, mert nem lehetne gyorsabban az úton tartani a kocsit, vagy ilyesmi, hanem mert nappal bármikor kiugorhat-kifuthat a kocsi elé egy gyerek is, éjszaka meg egy részeg.


Vagy megdobja a kocsit a szr út, kátyú, vagy találkozik egy másik hlyével, és ezen múlik, hogy el tudja-e kerülni a balesetet az ember, stb...


Ha meg valami nagyobb sebesség van, mint városban, pl. főúton lakott területen kívül... ott meg kiszaladhat vadállat is az ember elé, amit figyelni kell, de durrdefektnél se szokták tudni megfogni az autót az olyan nagytudásúak....


És igen, sok-sok youtube videót kéne mutatni balesetekről.

2018. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pontosan, elő kellene írni legalább 2 óra vezetéstechnikai tréninget míg mondjuk várja az ember a jogsit, mert ügye papíron már vezethetne. Én is üax ponttal elsőre megcsináltam a kreszt eü-t meg vezetést 3 éve, míg vártam a jogsira 2 hét után az izgatottságtól vagy a felejtéstől tán.. elfelejtettem ,hogy is indul az autó, aztán hála vasárnapi zárvatartásoknak (ezért csinálták szerintem anno a keresztény demokraták) üres parkolóba szét gyakoroltam az agyam.


Na, de nem ez a trend. Valamiért úgy érzem, hogy még mindig kezdőnek érzem magam a fenn említett példákkal szemben.

2018. okt. 11. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, te nem kezdő vagy. Te éretebben vezetsz, mint a kortársaid. És ezzel sok bajt előzhetsz meg.
2018. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem merek lendületesen közlekedni mint a korosztályom, ez tapasztalatlanságra vall?"

Ez nem tapasztalatlanságra hanem ÉSZRE vall a leírt vezetési stílus.

2018. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!