Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Defekt gátló folyadék használa...

Defekt gátló folyadék használata biztonságos nagy sebességnél?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó:

[link]

Kerékpárhoz, segédmotorhoz biztos nagyon jó, de nagyobb, gyorsabb motornál mennyire ajánlatos ilyet használni? Próbálta már valaki? Elég sokat motorozom, és ez a rémálmom, hogy defektem lesz valahol a semmi közepén, netán még balesetem is lesz miatta. Pár napja találtam a gumimban egy fémdarabot kb. 3 mm mélyen befúródva az első gumiba. Szerencsére még elég nagy a futófelület, így nem okozott defektet. Ettől a folyadéktól nem rázhat 150-200 km-es sebességnél a futómű?


2018. okt. 16. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért rázna? A centrifugális erő hatására szétterül az abroncsban, nem lesznek benne kiegyensúlyozatlanságot okozó "darabok". Csak nem kell ész nélkül használni: ha az előírt mennyiség többszörösét nyomod be, mert "az a jaó, Petikém, ha van benne bőven, akkó' biztossan beragassza, abbú' baj nem lehet", akkor hosszabb időbe telik, mire szétterül, egy hirtelen gyorsításnál tehát lehetnek bajok.
2018. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Hol tudsz te 150-200 km/h-val menni? Félsz a defekttől, de azért a szabályokat semmibe veszed. Kicsit ellentmondó ez... A legjobb amit tehetsz, hogy betartod a szabályokat, elmész vezetéstechnikai tréningekre (motorosként különösen fontos!) és megtanulod mit kell tenni defekt esetén. Ha már esel, akkor essél "szabályosan", hogy nagyobb esélyed legyen túlélni. Tréningeken általában meg szokták ezt is tanítani.
2018. okt. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1,

A leírás már a 80 km/h-t nagy sebességű felhasználásként említi, ebből gondoltam, hogy nem szabad gyorsabb jármű kerekébe tölteni. Ott már minden gramm számít.


#2,

Nem ez volt a kérdés.

2018. okt. 17. 06:08
 4/5 anonim ***** válasza:

#3-ra:


A link leírásában olvasható:

"Nagy sebességű felhasználás (kb.80km/h) esetén a nem előírt mennyiség használata a menettulajdonságok romlásához és ezzel balesethez vezethet!!!"


A Mazda 6-os kezelési útmutatójában is a 80 km/h sebességkorlát szerepel a defektjavító folyadék használata esetén, aminek a végsebessége 200 km/h körül van.


Itt a Mazda 6-os kézikönyve, a 675. oldalon olvashatod:

[link]

2018. okt. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"a nem előírt mennyiség használata..."

Tehát előírt mennyiséggel nincs gond.

És ez nem összekeverendő a defekt utáni javítóval, hanem ez már az új gumiba betölthető, és évekig a gumiban lehet. Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy gyorsabb járművek gumijába nem jó ez, de majd fórumokon és egyéb oldalakon még utánajárok.

2018. okt. 17. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!